Kronika wyjazdów

W dniach 10.09.11 – 11.09.11 parafianie z Solca oraz Wroniaw z księdzem proboszczem M. Brdysiem wzięli udział w pielgrzymce do Łagiewnik i Częstochowy. Celem naszego wyjazdu było wzięcie udziału w mszy świętej dziękczynnej Archidiecezji Poznańskiej, za beatyfikację Jana Pawła II.

WAKACYJNY WYJAZD W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

I doczekaliśmy się… Po jakże ciężkiej pracy nadszedł ten upragniony przez nas czas, czas wakacji, a wraz z wakacjami także coroczny wyjazd w góry. W tym roku naszym głównym celem były Góry Świętokrzyskie.

Pielgrzymka do Łagiewnik, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic - sierpień 2009.

W dniach 24 i 25.08.09 grupa parafian z Solca Nowego i Wroniaw brała udział w pielgrzymce autokarowej organizowanej przez naszego Księdza Proboszcza do Łagiewnik, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic.
Do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach dotarliśmy około godz. 12.30. O godzinie 13.00 braliśmy udział we Mszy Św. a później nawiedziliśmy relikwie św. siostry Faustyny.

Dzień I
9 VII 2009rok
Pierwszy dzień początkowo był bardzo męczący, jednak z upływem czasu wycieczka stała się interesująca. Zwiedziliśmy piękne miasto, które niegdyś było stolica Polski- Kraków. Tam oprócz ciekawych miejsc spotkaliśmy interesującą postać (o. Błażeja). Jednym z przystanków na naszej drodze była Zabawa. Bardzo zainteresowała nas historia męczeńskiej śmierci Karoliny Kózkówny , którą szczegółowo przedstawił nam miejscowy kościelny. Nasza pierwsza wspólna msza odbyła się w Koszycach Małych, tam też spędziliśmy noc. Z powodu tego iż msza odbyła się bardzo późnym wieczorem czuliśmy się jak na pasterce, brakowało tylko kolęd i choinki.