Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 11.03.2018 r.

1. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
2. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną i przedświąteczną Komunią Św. odbędą się w najbliższy piątek 16 marca od godz. 9.00.
3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.30.
4. Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia w czwartek po Mszy św. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
5. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 9.30.
6. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zapraszam na Drogę Krzyżową i Mszę św. w piątek o godz. 18.30.
7. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka przeznaczona będzie na dalsze potrzebne prace przy naszej Świątyni.
8. Wielkopostna Spowiedź Święta z udziałem zaproszonych kapłanów odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek 19 marca: ● przed południem od godz. 10.00 do 11.00 ● po południu od godz. 16.00 do 17.30.
9. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch w terminie od 23 września do 4 października 2018r. W programie m.in.: Padwa, Wenecja, Loreto, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Monte San Angelo, Pompeje, Monte Casino, Subiaco, Rzym, Asyż. Cena 2950 PLN + 50 EURO od osoby. Więcej informacji i zapisy do 8 kwietnia w zakrystii.
10. W okresie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. Fundusze z tej daniny są przeznaczane na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów, Muzeum, Katedry oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na daninę, zostały one wyłożone pod chórem. Za dotychczas złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii serdeczne Bóg zapłać!
11. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do puszki ustawionej na stoliku  pod chórem.
12. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Krystynie Antkowiak, Wojciechowi Piosik, Grzegorzowi Kudlińskiemu, Marii Antkowiak, Agacie Piskorskiej;
●  29 Rodzinom za złożoną daninę diecezjalną i ofiarę na potrzeby naszej Parafii.
13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. o 1050 rocznicy pierwszego biskupstwa na ziemiach polskich.

PROBOSZCZ

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 04.03.2018 r.

1. Od dzisiaj do środy 7 marca przeżywać będziemy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. W sobotę i niedzielę nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. Od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 19.00. Okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą św. Rekolekcje prowadzi ks. dr Trojan Marchwiak, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Poznaniu, którego serdecznie witam w naszej Wspólnocie. Na Rekolekcje zapraszamy wszystkich Parafian!
2. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 25.02.2018 r.

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjom „Ad Gentes”.
2. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W związku z tym:
- Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 18.00 do 18.30.
- okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św., oraz w piątek od godz. 14.30 – 15.30 (w piątek na zakończenie Spowiedzi Komunia św. wynagradzająca).

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 18.02.2018 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca – tradycyjnie składka przeznaczona jest na dalsze potrzebne prace przy naszej Świątyni. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.30.
3. W okresie Wielkiego Postu Nowennę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiamy w czwartki po Mszy św. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
4. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 9.30.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą – 11.02.2018 r.

1. Dzisiaj przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o chorych i opiekujących się chorymi.
2. Od dziś do I Niedzieli Wielkiego Postu przeżywamy  51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy o tej intencji w naszej codziennej modlitwie.
3. W najbliższą środę przypada Popielec. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania popiołem na znak pokuty: we Wroniawach o godz. 19.00, w Solcu Nowym o godz. 17.30. Tego dnia obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.

Czytaj więcej...

stat4u