Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą - 14.07.2019 r.

1. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne.
2. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.
3. Do piątku włącznie nieobecny będzie ks. proboszcz. Zastępuje go ks. Piotr Kuś – dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Liceum im. Św. Stanisława Kostki w Poznaniu. W nagłych wypadkach ks. proboszcz prosi o kontakt z ks. Piotrem, bądź z ks. Józefem Wachowiakiem z Gościeszyna (nr tel.: 68 384 33 24).
4. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na urządzenie naszej Sali parafialnej.
5. W najbliższą niedzielę 21. lipca przy kościele w Solcu Nowym, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00, odbędzie się festyn parafialny. Od godz. 13.00 wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną prowadzoną przez zespół „TakTon”. W czasie trwania festynu wiele ciekawych zabaw i gier dla dzieci i rodziców. Tradycyjnie będzie coś do zjedzenia i picia. Tak jak w ubiegłym roku w trakcie festynu do godz. 18.00 rozprowadzać będziemy cegiełki na prace remontowe prowadzone przy tamtejszym kościele (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: zestaw mebli „Szynaka”,  trzy dobrej klasy rowery, hulajnogę elektryczną, deskorolkę elektryczną, różnego rodzaju sprzęt RTV AGD i wiele innych ciekawych nagród). Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w festynie.
6. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Annie Jackowiak, Justynie Michalewicz, Magdalenie Ratajskiej, Marioli Kurpisz, Katarzynie Herkt, Karolinie Twardogórskiej.
7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł); „Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Gość Niedzielny” (5 zł).
8. Wszystkim, którzy rozpoczynają wakacje życzę dobrego i bezpiecznego odpoczynku.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą - 07.07.2019 r.

1. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
2. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.
3. Od soboty 13. lipca do piątku 19. lipca zastępował mnie będzie ks. Piotr Kuś – dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Liceum im. Św. Stanisława Kostki w Poznaniu. W wszelkich sprawach proszę o kontakt z księdzem Piotrem po Mszach św., bądź na probostwie lub z ks. proboszczem Józefem Wachowiakiem z Gościeszyna (nr tel. 68 384 33 24).
4. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Katarzynie Wajs, Beacie i Romanowi Jęczkowiakom, Kindze i Danucie Wróbel, Katarzynie Jokiel, Sarze Włodarczak;
● za ofiary złożone na potrzeby KUL-u oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Zebraliśmy 99 zł. Bóg zapłać!
5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in.: o tym, komu przeszkadzają bezdomni i jak rozsądnie możemy im pomóc, a także o tym, że księża też potrzebują naszej modlitwy; „Mały Przewodnik Katolicki” (8,90 zł), a w nim dwa filmy: „Magiczne drzewo. Berło” oraz bajkę animowaną o Janie Pawle II: „Łukasz strażnik skarbów”; „Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Gość Niedzielny” (5 zł).
6. Wszystkim, którzy rozpoczynają wakacje życzę dobrego i bezpiecznego odpoczynku.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą - 30.06.2019 r.

1. Przed kościołem zbieramy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
2. Rozpoczął się Wielki Odpust Matki Bożej w Wieleniu Zaobrzańskim i potrwa do poniedziałku 8 lipca. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
3. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 do 18.30.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą - 23.06.2019 r.

1. W oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 19.00; w Solcu Nowym o godz. 17.30.
2. W poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele po Mszy św. o godz.9.30.
4. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 19.00.
5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Po mszy św. procesja wokół kościoła. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 16.06.2019 r.

1. Obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Składka w kościele z racji trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na dalsze potrzebne pracy przy naszym kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Dzisiaj nasz parafialny festyn. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.30 wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną prowadzoną przez zespół „TakTon”. W czasie trwania festynu ciekawe występy, tańce oraz gry i zabawy dla dzieci i rodziców. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na zakup mebli i urządzeń do naszej nowej Sali parafialnej (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: dwa rowery, elektryczną hulajnogę, aparat fotograficzny, sprzęt RTV AGD i wiele innych ciekawych nagród). Dziękuję za przyniesione fanty i upieczenie ciasta. Ciasto proszę przynosić do zakrystii w niedzielę od godz. 11.00. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w festynie .
3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.
4. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.

Czytaj więcej...

stat4u