Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą - 15.09.2019 r.

1. Mobilne Centrum Badań organizuje badanie pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym jutro w poniedziałek, 9. września o godz. 13.30 na parkingu przy kościele. Więcej informacji na plakacie w gablocie i ulotkach wyłożonych pod chórem kościoła.
2. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w najbliższy wtorek od godz. 8.00.
3. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18:30.
4. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.
5. W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
6. Mierzenie alb dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz możliwość nabycia książeczki do nabożeństwa, różańca i medalika w czwartek 12. września o godz. 16:00 na probostwie.
7. Rekolekcje dla członków Żywego Różańca odbędą się od 4 do 6 października 2019 r. w Zaborówcu. Zapisy w zakrystii lub Biurze Parafialnym do przyszłej niedzieli włącznie.
8. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na urządzenie naszej Sali parafialnej.
9. Za tydzień w sobotę i niedzielę zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
10. Od przyszłej niedzieli 15. września do soboty 21. września przeżywać będziemy w naszej Ojczyźnie IX Tydzień Wychowania. Zapraszam już dzisiaj wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.
11. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Irenie Waszkowiak, Renacie Rogozińskiej, Arlecie Kaczmarek, Teresie Nowak.
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, że o edukacji seksualnej dzieci decydują rodzice, dopiero potem nauczyciele i politycy. O tym, jak uchronić dziecko przed niechcianymi zajęciami w szkole; „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), w którym znajdziemy m.in. przewodnik po kościele i modlitwie „Ojcze nasz” oraz dodatek specjalny, plakat z owieczką, „Gość Niedzielny” (5 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, czy katolik może uczestniczyć w wojnie i czy istnieje wojna sprawiedliwa oraz czy konflikt zbrojny może prowadzić do dobrego; a także o tym, jaka jest prawda o płonących lasach Amazonii i dlaczego te pożary powinny nas obchodzić; i otym, jak uchronić dziecko przed zagrożeniami, które może spotkać w Internecie; „Mały Gość Niedzielny” (5 zł), w którym o gwarantowanej pomocy świętych na trudy nowego roku szkolnego oraz superdodatek - plastikowa linijka.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą - 01.09.2019 r.

1. Dzisiaj przypada 80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o poległych w obronie naszej Ojczyzny i módlmy się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie.
2. Msza św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej we Wroniawach odbędzie się w poniedziałek 2. września o godz. 9:00, bezpośrednio po niej o godz. 10.00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 w szkole.
3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 do 18.30.
4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 14.45 do 15.30. Po Spowiedzi możliwość przyjęcia Komunii Świętej.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą - 25.08.2019 r.

1. Dzisiaj w Siedlcu na boisku przy ul. Leśnej, odbędzie się tegoroczne archidiecezjalne dziękczynienie za plony, obchodzone jako „Dożynki archidiecezjalno-wojewódzkie” pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Msza św. dziękczynna  o godz. 1300, następnie część obrzędowa i radosne świętowanie (szczegółowy program na plakatach).
2. W poniedziałek 26. sierpnia, w Solcu Nowym Uroczystość Odpustowa – Matki Boskiej Częstochowskiej. Uroczystej Mszy św. odpustowej o godz. 12:00 będzie w tym roku przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. kan. Piotr Bałoniak, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Rajsku k. Kalisza. Po Sumie Odpustowej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszam do wspólnej modlitwy! Tego dnia we Wroniawach Msza św. o godz. 19.00.
3. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18:30.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą - 18.08.2019 r.

1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. Składka jest przeznaczona na wyposażenie naszej sali parafialnej. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Do piątku włącznie nieobecny będzie ks. proboszcz. Zastępował go będzie o. Błażej Mielcarek. W nagłych wypadkach ks. proboszcz prosi o kontakt z o. Błażejem po Mszach św., bądź z ks. Józefem Wachowiakiem z Gościeszyna (nr tel.: 68 384 33 24).
3. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą - 11.08.2019 r.

1. Przed kościołem zbieramy dzisiaj ofiary na potrzeby KUL-u i Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
2. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.
3. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Msze św. z poświęceniem ziół tak jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 9:30 oraz w środę o godz. 19.00. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.

Czytaj więcej...

stat4u