Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą – 14.01.2018 r.

1. Msze św. we wtorek i czwartek o godz. 18.30. W piątek i sobotę o godz. 19.00 i w niedzielę o godz. 9.30.
2. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
3. W czwartek rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech wołanie Pana Jezusa „aby byli jedno” stanie się przedmiotem naszej intensywnej modlitwy.
4. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
5. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na prace przy Sali parafialnej oraz na ogrzewanie naszej świątyni.
6. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na naszą archidiecezjalną rozgłośnię radiową – „Radio Emaus”.
7. Parafia nasza organizuje „zabawę karnawałową”, która odbędzie się w sobotę 27 stycznia 2018r. na Sali wiejskiej we Wroniawach. Początek o godz. 18.00. Cena od pary 170 zł. W trakcie zabawy rozprowadzać będziemy cegiełki na budowę sali parafialnej. Wśród nabywców cegiełek rozlosujemy ciekawe nagrody, m.in. telewizor i inny sprzęt RTV AGD. W związku z tym, zwracam się z ogromną prośbą do Parafian o pomoc. Bardzo potrzebne są jeszcze fanty i cisto. Gdyby ktoś mógł ofiarować blachę placka proszę o kontakt w zakrystii. Nagrody można także przynosić do zakrystii. Zabawę poprowadzi Zespół Muzyczny „FOTi”. Zapisy i wpłaty w sklepie u Pana Wieczorka we Wroniawach przy ul. Nowej.
8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Julii Przybeckiej, Justynie Poniedziałek, Justynie Barskiej, Magdalenie Skołożdrzy.
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (5 zł). Zapraszam szczególnie do lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”, w którym m.in. o tym, po co nam rok św. Stanisława Kostki oraz o Peru i Chile, do których pielgrzymuje papież Franciszek, a także o tym, jak modlitwa może zmienić nasze nastawienie do uchodźców.

PROBOSZCZ

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu, Wigilia Bożego Narodzenia 24.12.2017 r.

1. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. pasterska we Wroniawach – dzisiaj o godz. 21.00. W Solcu Nowym, Pasterka o północy z 24 na 25 grudnia.
2. W poniedziałek I Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msza św. we Wroniawach o godz. 9.30, w Solcu Nowym o godz. 11.00.
3. W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia obchodzić będziemy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msza św. jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 9.30. Tego dnia przed kościołem zbierać będziemy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu – 17.12.2017 r.

1. Przed kościołem młodzież rozprowadza wykonane przez siebie ozdoby świąteczne. Cały dochód z tej sprzedaży będzie przeznaczony na ich letni wyjazd wakacyjny.
2. W związku z przypadającą dzisiaj trzecią niedzielą miesiąca - składka przeznaczona jest na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
3. Roraty we wtorek i czwartek o godz. 18.30 oraz w piątek o godz. 19.00.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – 10.12.2017 r.

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
2. Roraty we wtorek i czwartek o godz. 18.30 oraz w piątek o 19.00.
3. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
4. Przedświąteczne odwiedziny chorych we wtorek 12 grudnia od godz. 8.00.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu – 03.12.2017 r.

1. Rozpoczęliśmy Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela oraz nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość”. Przed kościołem zbieramy ofiary na pomoc dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
2. W czasie Adwentu zapraszam Parafian - dzieci i dorosłych do uczestnictwa w Mszach Roratnich – ku czci Najświętszej Maryi Panny: we wtorek i czwartek o godz. 18.30 oraz w piątek o 19.00. Roraty przeżywać będziemy pod hasłem: „Strażnik Skarbów”. Pomysł na tegoroczne roraty dał papież Franciszek ogłaszając rok św. Józefa. Uczestnicy rorat będą mieli okazję poznać fascynującą historię życia św. Józefa.

Czytaj więcej...

stat4u