Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą - 16.09.2018 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka zebrana podczas Mszy św. będzie przeznaczone na prowadzone przy kościele prace związane z przebudową budynku przy zakrystii, gdzie będzie się mieściła sala parafialna, ubikacje i biuro parafialne. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać! Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
2. We wtorek przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży, to także dzień Imienin ks. Abp. Stanisława Gądeckiego. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej Archidiecezji.
3. Poświęcenie Różańców dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się w najbliższy czwartek 20 września podczas Mszy św. o godz. 18:30.
4. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18:30.
5. W piątek po Mszy św. o godz. 19:00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.
6. W niedzielę 23 września w grupie 42 parafian udajemy się na parafialną pielgrzymkę do Włoch, podczas której odwiedzimy wiele ważnych dla naszej wiary miejsc. Bardzo chciałbym, abyśmy w tych wszystkich miejscach pamiętali także o tych, którzy nie mogą z nami pojechać. Stąd też zachęcam, aby do przyszłej niedzieli składać do skrzynki pod figurą św. Antoniego intencje do wspólnej modlitwy, które zabierzemy na naszą pielgrzymkę.
7. Udającym się na parafialną pielgrzymkę do Włoch przypominam, iż wyjazd 23 września o godz. 18.30 z parkingu przy kościele we Wroniawach.
8. W czerwcu minęło 10 lat od zakończenia Misji Świętych w naszej parafii, stąd też już dzisiaj informuję Parafian, iż od 6 października (tj. sobota) do 14 października (niedziela) przeżywać będziemy w naszej parafii kolejne Misje Święte. Proszę wszystkich o modlitwę w tej intencji. Szczegółowy plan będzie podany w przyszłą niedzielę.
9. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Danieli Wolnik, Karolinie Mikołajczyk, Renacie Piskorskiej, Jolancie Cholewa;
● dziękuję panom, którzy w minionym tygodniu przycięli trawę przed kościołem.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), w którym znajdziemy interaktywną kolorowankę z Owieczką Magdą, która ułatwi dzieciom rozumienie i przeżywanie Mszy Świętej; „Miłujcie się” (4 zł). 


PROBOSZCZ

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą - 09.09.2018 r.

1. Od dzisiaj do soboty przeżywamy w naszej Ojczyźnie VIII Tydzień Wychowania. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.
2. Mierzenie alb dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz możliwość nabycia książeczki do nabożeństwa, różańca i medalika w czwartek 13 września o godz. 16:00 na probostwie.
3. W piątek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszam na Mszę św. o godz. 19:00. Bezpośrednio po Mszy św. Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą - 02.09.2018 r.

1. Msza św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi odbędzie się w poniedziałek 3 września o godz. 9:00, bezpośrednio po niej uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 w szkole.
2. Przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania z klasy VIII Szkoły Podstawowej i III klasy Gimnazjum zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższy czwartek od godz. 18.00 do 18.30 oraz na Mszę św. o godz. 18:30. Podczas Adoracji możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania i Pokuty.
3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 14.30 do 15.30. Po Spowiedzi możliwość przyjęcia Komunii Świętej.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą - 26.08.2018 r. Uroczystość NMP Częstochowskiej

1. Przeżywamy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza św. w naszym kościele o godz. 9:30. W Solcu Nowym Suma Odpustowa o godz. 12:00.  Przewodniczył jej będzie i Słowo Boże wygłosi o. Błażej Mielcarek OMI. Po Sumie Odpustowej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszam do wspólnej modlitwy!
2. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18:30.
3. W piątek po Mszy św. o godz. 19:00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą - 19.08.2018 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka jest przeznaczona na prowadzone przy naszym kościele prace remontowe. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu tylko w czwartek po Mszy św.
3. W piątek po Mszy św. o godz. 19:00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.

Czytaj więcej...

stat4u