Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą - 16.07.2017 r.

1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka zebrana podczas Mszy św. jest przeznaczona na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
3. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.
4. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Patryk Dochniak, stanu wolnego z par. pw. NMP Wniebowziętej w Kopanicy i Daria Lidia Szlafka, stanu wolnego z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach oraz Tomasz Nowak, stanu wolnego z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Weronika Czekaj, stanu wolnego z par. pw. św. Marii Magdaleny w Wielichowie. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
5. Za tydzień w sobotę i niedzielę po Mszach św. tradycyjne błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
6. Za tydzień w niedzielę 23 lipca odbędzie się festyn parafialny w Solcu Nowym przy kościele. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną. W trakcie festynu do godz. 18.00 rozprowadzać będziemy cegiełki na końcowe pokrycie długu związanego z remontem dachu kościoła (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: talon na 800 zł do wykorzystania w sklepie RTV AGD, rower wartości 1.200 zł, sprzęt RTV AGD i wiele innych ciekawych nagród). Serdecznie zapraszam!
7. Przypominam młodzieży z klasy II i III Gimnazjum oraz I Szkoły Średniej o oddaniu kartek do Bierzmowania do przyszłej niedzieli włącznie.
8. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne: Bernadecie Waszkowiak, Danucie Szefler, Sławomirze Gonda, Monice Malickiej.
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł).

PROBOSZCZ

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą - 02.07.2017 r.

1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. przed każdą Mszą św., a w piątek dodatkowo od godz. 14.30 do 15.30. Po Spowiedzi Komunia św.
2. Przez najbliższy tydzień będę przebywał poza parafią. Podczas mojej nieobecności będzie mnie zastępował o. Błażej Mielcarek. We wszelkich nagłych wypadkach proszę o kontakt z o. Błażejem po Mszy św. lub ks. Andrzejem Krusiem z Kębłowa (nr tel. 68 384 19 97). Biuro Parafialne w najbliższym tygodniu będzie nieczynne.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą - 25.06.2017 r.

1. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy do piątku włącznie po Mszach św.
3. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą - 18.06.2017 r.

1. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona jest na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Dzisiaj odbędzie się nasz Festyn Parafialny. Msza św. o godz. 12.30 (nie będzie Mszy św. o godz. 9.30!). Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną prowadzoną przez zespół „TakTon”. W czasie trwania festynu ciekawe występy, tańce oraz gry i zabawy dla dzieci i rodziców. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na prace związane zaadoptowaniem pomieszczeń przy zakrystii na parafialną salę (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: talon na 800 zł do sklepu RTV AGD, rower wartości 1600 oraz drugi rower o wartości 1000 zł, aparat fotograficzny i wiele innych ciekawych nagród). Serdecznie dziękuję za ofiarowane fanty i upieczenie ciasta. Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 11.06.2017 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
2. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.
3. We wtorek 13 czerwca o godz. 19.30 odmówimy w kościele Różaniec Święty w intencji nawrócenia grzeszników i pokoju na świecie, o godz. 20.00 Msza św. i po jej zakończeniu procesja fatimska z figurką Matki Bożej. Bardzo proszę przynieść ze sobą świece.

Czytaj więcej...

stat4u