1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
2. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.
3. Zgodnie z przepisami w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba na każde 10 m2 powierzchni. W naszej świątyni może znajdować się 50 osób. Nadal obowiązkowa jest maska na nos i usta.
4. W dalszym ciągu ks. Arcybiskup rekomenduje przyjmowanie Komunii św. na rękę. Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. do ust, mogą uczynić to po zakończeniu rozdzielania jej wiernym przyjmującym Komunię św. na rękę. Jak poprawnie przyjmować Komunię Świętą na rękę pokazuje filmik na: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y
5. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 10.30 do 19.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 19.00.
6. Msze św. są transmitowane na stronie internetowej, a także na parafialnym FB: https://www.facebook.com/parafiawroniawy/
7. Nadal zachęcam do modlitwy różańcowej w domach, w łączności ze wszystkimi kapłanami, każdego dnia o 20.30, w intencji ustania epidemii, o łaskę zdrowia, za posługujących chorym i pokój serc, a także o deszcz.
8. Msze św. w najbliższym tygodniu, codziennie o godz. 19.00.
9. We wtorek obchodzić będziemy Dzień Matki. Z uwagi na epidemię i zakaz zgromadzeń nie będzie Mszy św. przy grocie Matki Bożej na Borkach. Zapraszam tego dnia do wspólnej modlitwy za nasze żyjące i zmarłe mamy w kościele o godz. 19.00.
10. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy przygotowujące nas do tej uroczystości odmawiać będziemy w tygodniu po Mszy św. o godz. 19.00.
11. Katecheza przedmałżeńska w wolsztyńskiej Farze od 25 do 29 maja 2020 r., codziennie o godz. 19.00.
12. Nabożeństwa Majowe zawsze po Mszy św.
13. Spowiedź Święta pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
14. Biuro Parafialne jest nieczynne, we wszelkich pilnych sprawach proszę o kontakt po Mszach św., bądź telefonicznie: 601381160.
15. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Piotr Wieczorek z par. pw. św. Mikołaja w Prochach i Aneta Małgorzata Zawada z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach oraz Jan Łukasz Krajewski z par. pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Wolsztynie i Anna Mielcarek z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest poinformować o tym w biurze parafialnym.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Małgorzacie Hamrol, Barbarze Jokś, Sławomirze Gonda, Renacie Pauch;
● rodzicom dzieci komunijnych za ofiarowany świecznik pod paschał;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą w kościele i na konto. Zebraliśmy 2311 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
● za ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła, także te przekazane na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać!
17. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik katolicki” (cena 6 zł), „Gość Niedzielny” (cena 6 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł).

1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na pokrycie kosztów remontu ściany ołtarzowej w naszym kościele. Z uwagi na ograniczoną liczę osób w kościele, ofiary można także przekazywać na konto parafialne: BS Wschowa 47 8669 0001 2004 0047 6036 0001. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
3. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami na czas epidemii, od niedzieli 17 maja w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba na każde 10 m2 powierzchni. W naszej świątyni może znajdować się 50 osób. Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta.

1. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.
2. Przypominam, iż w Mszach św. oraz nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba na każde 15 m2 powierzchni. W naszej świątyni może jednorazowo znajdować się 30 osób. Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta, z wyjątkiem księdza.
3. W dalszym ciągu ks. Arcybiskup rekomenduje przyjmowanie Komunii św. na rękę. Filmik pokazujący jak poprawnie przyjmować Komunię Świętą na rękę można znaleźć na: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Przeżywamy Światową Niedzielę Modlitw o Powołania.
2. W związku z trwającą epidemią, nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.
3. Przypominam, że od 20 kwietnia w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba na każde 15 m2 powierzchni. W naszej świątyni według obliczeń może znajdować się 30 osób. Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta, z wyjątkiem księdza sprawującego liturgię.
4. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 10.30 do 19.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 19.00.

1. W związku z trwającą epidemią, nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.
2. W związku z zagrożeniem suszą, której konsekwencje mogą być bardzo dotkliwe dla życia społecznego, ks. Arcybiskup prosi wszystkich wiernych do wytrwałej i żarliwej modlitwy błagalnej o deszcz. Włączmy tę intencję do naszych modlitw ufając, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby. W związku z tym odprawimy nowennę o uproszenie deszczu, przez dziewięć dni począwszy od dnia 25 kwietnia aż do dnia 3 maja br.
3. Od 20 kwietnia w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba na każde 15 m2 powierzchni. W naszej świątyni według obliczeń może znajdować się 30 osób. Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta, z wyjątkiem księdza sprawującego liturgię.