Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 10.03.2019 r.

1. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza wszystkie panie na spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w naszej sali wiejskiej.
2. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
3. W czwartek 14. marca o godz. 18.30 w zakrystii kościoła we Wroniawach będzie można odbierać alby dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.
4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18:30. Proszę o przyjście na nią młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.
5. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30.
6. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca. W związku z tym, tradycyjnie składka przeznaczona będzie na dokończenie prac w budynku przy kościele.
7. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjom „Ad Gentes”.
8. W okresie Wielkiego Postu Nowennę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiamy w czwartki po Mszy św. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
9. W okresie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. Fundusze z tej daniny są przeznaczane na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów, Muzeum, Katedry oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na daninę wyłożone są pod chórem. Za dotychczas złożone ofiary na daninę oraz na potrzeby naszej Parafii serdeczne Bóg zapłać!
10. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Marcin Czesław Michalszczak z par. pw. NMP Wniebowziętej w Zbąszyniu i Natalia Anna Ziomek z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
11. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Halinie Rozynek, Marii Kudlińskiej, Bernadecie Kaczmarek, Alinie Kaczmarek;
● za ofiary zebrane w środę popielcową na Caritas. Zebraliśmy 209,75 zł. Bóg zapłać!
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (nowa cena - 6 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Gość Niedzielny” (5 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.: o tym, że katecheci się nie poddają. Coraz częściej słyszą, że religia jest nieważna. Ale to właśnie oni rozmawiają z uczniami na tematy dla nich najważniejsze; a także przeczytać możemy o współczesnych świętych, którzy są dla nas drogowskazem. Pierwsza część rekolekcji wielkopostnych z „Przewodnikiem Katolickim”.

Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę Zwykłą – 03.03.2019 r.

1. Od dziś do I Niedzieli Wielkiego Postu przeżywamy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy o tej intencji w naszej codziennej modlitwie.
2. W najbliższą środę przypada Popielec. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania popiołem na znak pokuty: we Wroniawach o godz. 19.00, w Solcu Nowym o godz. 17.30. Tego dnia obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Zwykłą – 24.02.2019 r.

1. Biuro Parafialne czynne we wtorek i  czwartek bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.30.
2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym, okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św., oraz w piątek od godz. 14.30 – 15.30 (w piątek na zakończenie Spowiedzi Komunia św. wynagradzająca).
3. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9:00.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą – 17.02.2019 r.

1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. W związku z tym składka w kościele przeznaczona jest na dalsze prowadzone prace w budynku przy kościele i paliwo do ogrzewania naszej świątyni.
2. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania odbędzie się we wtorek bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:30.
3. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w czwartek bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.30.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą – 10.02.2019 r.

1. W poniedziałek 11. lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o chorych i opiekujących się chorymi.
2. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.30.
3. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.

Czytaj więcej...

stat4u