Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu – 29.03.2020 r.

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.
2. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 10.30 do 17.30 oraz w dni powszednie od 9.00 do 18.00.
3. Eucharystia sprawowana jest we wtorek i czwartek o 18.30; w piątek i sobotę o 19.00 oraz w niedzielę o 9.30. UWAGA! Od 25 marca w celebracjach może uczestniczyć maksymalnie 5 osób (oprócz posługujących). Proszę aby na Msze święte przychodzili tylko ci, którzy mają zamówione intencje mszalne (uwzględniając limit 5 osób wewnątrz świątyni). Proszę o obecność w kościoła nie później, niż na 10 minut przed rozpoczęciem Mszy św.
4. Każdej niedzieli prowadzimy transmisję Mszy św. z naszego kościoła na naszym parafialnym FB o godz. 9.30 https://www.facebook.com/parafiawroniawy/
5. Msza w Solcu Nowym o godz. 11.00  https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Religious-Organization/Parafia-pw-Matki-Boskiej-Cz%C4%99stochowskiej-w-Solcu-Nowym-698938593570768/
6. Przypominam o dyspensie udzielonej przez ks. Arcybiskupa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Korzystając z dyspensy pamiętajmy jednocześnie o osobistej i rodzinnej modlitwie oraz w miarę możliwości o łączeniu się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, internetowe czy telewizyjne.
7. W czwartek Msza św. zbiorowa. Proszę o pozostanie w domu. Odprawię ją w podanych intencjach bez udziału ludu, ponieważ nie jestem wstanie określić kto może przyjść do świątyni z uwagi na ograniczenia do 5 osób. Będzie transmisja na parafialnym FB.
8. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne dla nas łaski, a przede wszystkim o ustanie epidemii.
9. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
10. Jestem do dyspozycji moich parafian, którzy poproszą o wysłuchanie spowiedzi, udzielenie Komunii św. czy sakramentu namaszczenia chorych. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Do spowiedzi można przystąpić także codziennie po indywidualnym umówieniu się ze mną (telefonicznym  601 38 11 60)
11. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w domach, w łączności ze wszystkimi kapłanami, każdego dnia o 20.30, w intencji ustania epidemii, ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
12. Biuro Parafialne jest nieczynne, we wszelkich nagłych wypadkach proszę o kontakt ze mną. Mój telefon: 601 38 11 60. W sprawach pilnych zapraszam po Mszach świętych. Zachęcam do załatwiania wszystkich spraw urzędowych online: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
13. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św., ale przypominam, że na Msze św. przychodzą tylko ci, którzy mają zamówioną intencję Mszy św. w ograniczonej liczbie do 5 osób.
14. Zawieszone są również nabożeństwa gorzkich żali, drogi krzyżowej i inne celebracje. Nabożeństwo gorzkich żali z katedry poznańskiej jest transmitowane w Radiu Emaus w niedziele o godz. 16.00, a poza tym w Radiu Maryja i Telewizji TRWAM o godz. 17.00.
15. Przypominam, że do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Przyjmujemy zasadę, że jeżeli szkoły pozostają zamknięte i dzieci mają pozostawać w domach, nie organizujemy dla nich także żadnych zajęć w parafii (w tym pierwszych spowiedzi). Wszelkie decyzje będziemy podejmować razem z rodzicami po otwarciu szkół.
16. Serdecznie dziękuję:
 ● Dziękuję za dotychczas złożone ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła, także za ofiary przekazane na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać!
17. Do odwołania nie ma w sprzedaży parafialnej prasy katolickiej.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 22.03.2020 r.

1. Drodzy Parafianie! Przypominam, że w związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych, które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w kościele nie może przebywać więcej niż 50 osób. Jeśli już jesteśmy pamiętajmy także o zachowaniu odpowiedniej odległości między sobą, przynajmniej 1,5 m. Proszę w pierwszym rzędzie umożliwić uczestniczenie we Mszy św. tym, którzy zamówili intencję Mszy św.
2. Msze św. w naszym kościele: we wtorek i czwartek o godz. 18.30 oraz w środę, piątek i sobotę o godz. 19.00 oraz w niedzielę o godz. 9.30.
3. Każdej niedzieli do odwołania będziemy prowadzili transmisje Mszy św. z naszego kościoła na naszym parafialnym FB o godz. 9.30, w Solcu Nowym o godz. 11.00.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 15.03.2020 r.

1. Informuję, że do dnia 29 marca br. Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej następującym wiernym Archidiecezji Poznańskiej oraz pozostałym wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Poznańskiej:
a. osobom w podeszłym wieku,
b. osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.),
c. dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
d. osobom, które czują obawę przed zarażeniem.
Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Proszę jednak, aby korzystający z dyspensy byli wierni osobistej i rodzinnej modlitwie oraz w miarę możliwości łączyli się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe czy telewizyjne. Radio Emaus prowadzi transmisję Mszy św. o godz. 10.00 z katedry poznańskiej.
Zwłaszcza osoby starsze i chore powinny w najbliższym czasie unikać skupisk ludzkich. Osoby z objawami infekcji powinny bezwzględnie pozostać w domu.
2. Przypominam, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii św. na rękę, do czego teraz zachęcam, znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk, cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego, rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą.
3. W przypadku przyjmowania Komunii św. na rękę ważne jest dbanie o higienę rąk oraz wyrażenie czci wobec Jezusa Chrystusa, realnie obecnego w Eucharystii, poprzez uprzednie przyklęknięcie lub – gdy jest to niemożliwe – poprzez głęboki skłon. Komunię św. należy przyjmować w postawie stojącej na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą, a następnie, stojąc przed kapłanem, prawą ręką włożyć Hostię do ust; w żadnym wypadku nie wolno odchodzić z Hostią na dłoni od ołtarza.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 08.03.2020 r.

1. Wszystkim Paniom najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet.
2. W najbliższą środę rozpoczniemy święty czas Odnowienia Misji Parafialnych, który będzie naszym bezpośrednim przygotowaniem do Nawiedzenia Jasnogórskiego Obrazu. Rekolekcje poprowadzi o. Dawid Majda z Oratorium św. Filipa Neri ze Świętej Góry w Gostyniu. Proszę wszystkich o modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej oraz ojca misjonarza.
3. Msze św. z nauką misyjną: od środy do piątku o godz. 19:00. Różaniec w środę i czwartek o 18.30, w piątek Droga Krzyżowa o godz. 18.30; Apel Jasnogórski w środę i czwartek o godz. 21.00. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie oraz do zabrania ze stolika pod chórem.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 01.03.2020 r.

1. Już za 2 tygodnie nasze Nawiedzenie (14 i 15 marca):
- Pomyślmy o tym, jak możemy pięknie i godnie przyjąć Maryję. Pomyślmy o dniu wolnym, o zaproszeniu rodziny, o dekoracjach naszych domów i ulic, ale także o postanowieniach. Do skarbony przy św. Józefie można składać ofiary na przygotowanie naszej świątyni do Nawiedzenia.
- W sali parafialnej, w każdą sobotę i niedzielę po Mszach Świętych można zakupić materiały do dekoracji domów.
- pod chórem wyłożony jest do zabrania szczegółowy program rekolekcji i nawiedzenia Matki Bożej;
- Strojenie terenu przy kościele oraz wnętrza naszej świątyni, w sobotę 7 marca od godziny 10.00. Zapraszam do współpracy!
- Uwaga! Próba powitania Matki Bożej odbędzie się w poniedziałek 9 marca o godz. 19.00 w kościele we Wroniawach (proszę o obecność delegacje do niesienia obrazu sztandarów i feretronów oraz witających Matkę Bożą i ministrantów).

Czytaj więcej...

stat4u