Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego – 12.01.2020 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która liturgicznie kończy w kościele okres Bożego Narodzenia.
2. W Solcu trwają odwiedziny duszpasterskie. W związku z tym Msze św. w naszym kościele w tym tygodniu we wtorek i piątek o godz. 9:00. W czwartek nie będzie Mszy św. W sobotę i niedzielę bez zmian. Biuro Parafialne będzie nieczynne. We wszelkich nagłych wypadkach proszę o bezpośredni kontakt ze mną. W tym roku nie będzie kolędy we Wroniawach.
3. Jak co roku, w dniach od 18 do 25 stycznia br., wraz z chrześcijanami na całym świecie, będziemy modlić się o jedność chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan są słowa: Życzliwymi bądźmy (por. Dz 28,2). Niechaj intencja jedności stanie się przedmiotem intensywnej modlitwy zarówno osobistej, jak i w czasie nabożeństw parafialnych.
4. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona będzie na dalsze potrzebne prace remontowe w naszym kościele.
5. Serdecznie dziękuję:
 ● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Wiesławie Koniecznej, Sylwii Laufer, Andrzejowi Bączyk, Małgorzacie Pappelbaum.
6. Parafia nasza organizuje „zabawę karnawałową”, która odbędzie się w sobotę 15 lutego 2020r. na Sali wiejskiej we Wroniawach. Początek o godz. 19:00. Cena od pary 180 zł. W trakcie zabawy rozprowadzać będziemy cegiełki na zaplanowane prace remontowe w naszym kościele. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne będą fanty i cisto. Gdyby ktoś mógł ofiarować blachę placka proszę o kontakt w zakrystii. Nagrody można także przynosić do zakrystii. Zabawę poprowadzi Zespół Muzyczny „TakTon”. Zapisy i wpłaty w sklepie u Pana Wieczorka we Wroniawach przy ul. Nowej.
7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, jak odpowiadać na przekłamywanie polskiej historii; „Miłujcie się” (5 zł); „Gość Niedzielny” (6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, jak wychowywać wierzące dziecko i co zrobić, aby dorastające dzieci nie porzucały wiary; a także o tym, czym jest ideologia ekologizmu. Dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł). Jest jeszcze  kalendarz na rok 2020 (cena 3 zł).

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim – 05.01.2020 r.

1. Koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Dilerzy Miłości” z parafii pw. św. Józefa z Wolsztyna odbędzie się dzisiaj w niedzielę 5 stycznia o godz. 16:00 w kościele Miłosierdzia Bożego we Wroniawach. Serdecznie zapraszam!
2. Jutro w poniedziałek 6 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msza św. w naszym kościele o godz. 9.30 oraz w Solcu Nowym o godz. 9:00 i 11:00. Podczas Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, które młodzież będzie rozprowadzać przy wejściu do kościoła. Przed kościołem zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.
3. Dzieci z naszej Szkoły Podstawowej we Wroniawach przedstawią Jasełka w poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 9:30. Serdecznie zapraszam!

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny – 29.12.2019 r.

1. We wtorek 31 grudnia przypada tradycyjny Sylwester i zakończenie roku cywilnego. Msza św. i nabożeństwo dziękczynno – błagalne o godz. 18:00. W Solcu Nowym o godz. 16:30. Zapraszam do wspólnego dziękczynienia za kończący się rok.
2. W środę Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.30 i 18.00. W Solcu Nowym o godz. 11.00, 16.00.
3. W I Piątek miesiąca zapraszam do Spowiedzi Świętej od godz. 14.30 do 15.30.
4. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu 22.12.2019 r.

1. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia, Msza św. pasterska we Wroniawach o godz. 21:00. W Solcu Nowym tradycyjna Pasterka o północy z 24 na 25 grudnia.
2. W środę 25 grudnia I Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msza św. w naszym kościele o godz. 9:30; w Solcu Nowym o godz. 11:00.
3. W czwartek, w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia obchodzić będziemy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msza św. jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 9:30. W Solcu Nowym o godz. 8:00 i 11:00. Tego dnia przed kościołem zbierać będziemy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny. Msza św. o godz. 9:30.

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Adwentu 15.12.2019 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka zbierana w kościele jest przeznaczona na dalsze potrzebne prace remontowe w naszym kościele. Przed kościołem zbiórka do puszek na biedne kościoły w Polsce.
2. Dzisiaj także Spotkanie Opłatkowe Strażaków Powiatu Wolsztyńskiego. O godz. 14:00 Msza św. w Solcu Nowym, a po niej spotkanie opłatkowe na Sali Wiejskiej w Solcu.
3. Roraty we wtorek i czwartek o godz. 18.30 oraz w piątek o godz. 19.00. Zapraszam serdecznie dzieci i dorosłych.

Czytaj więcej...

stat4u