Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną - 19.05.2019 r.

1. Wczoraj rozpoczęło się w naszej Archidiecezji nawiedzenie Matki Bożej w kopii Obrazu Jasnogórskiego. Obraz ten nawiedzi także naszą parafię od 14 do 15 marca 2020 r.
2. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. Składka w kościele przeznaczona jest na dokończenie remontu budynku przy kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
3. Nabożeństwa Majowe po Mszach św., a w poniedziałki i środy o godz. 18.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju w piątki 15 minut przed Mszą św.
4. W najbliższą niedzielę, 26. maja przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii Świętej, do której przystąpi dziesięcioro dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej. Msza św. tego dnia tylko o godz. 11.00. Proszę Parafian o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich bliskich.
5. Próby dla dzieci komunijnych odbędą się we wtorek i czwartek o godz. 19.15. Spowiedź w sobotę 25 maja o godz. 9.30.
6. W związku z I Komunią Świętą nie będzie w przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 9.30.
7. W niedzielę 26. maja przypada Dzień Matki. Z tej racji już dzisiaj zapraszam dzieci komunijne i rodziców oraz wszystkich parafian do wspólnej modlitwy za nasze mamy, w poniedziałek 27 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00 przy grocie Matki Bożej na Borkach. Po Mszy św. Litania Loretańska.
8. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Ewie Śmidoda, Genowefie Pochanke, Urszuli Kruszona, Małgorzacie Konieczek;
● za ofiary zebrane na potrzeby ASD w Poznaniu. Zebraliśmy 150 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
● kolejnym trzem rodzinom za ofiary złożone na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła.
● Rodzicom dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej za posprzątanie kościoła przed uroczystością I Komunii Świętej.
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (6 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Gość Niedzielny” (5 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.: o założycielu wspólnoty „Arka”, który odmienił życie osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną - 12.05.2019 r.

1. Przeżywamy Światową Niedzielę Modlitw o Powołania. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
2. Nabożeństwa Majowe po Mszach św., a w poniedziałki i środy o godz. 18.30. Koronkę do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju odmawiamy w piątki 15 minut przed Mszą św.
3. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
4. W najbliższą sobotę, podczas Mszy św. o godz. 19.00 dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej odnowią przyrzeczenia chrzcielne (dzieci przynoszą ze sobą świece chrzcielne). Pierwsza próba dla dzieci komunijnych odbędzie się już we wtorek 14. maja o godz. 19.15 w kościele.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną - 05.05.2019 r.

1. W dniach od 05 do 11 maja 2019 r. obchodzimy XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Niech będzie to tydzień, w którym może więcej czasu poświęcimy Świętej Księdze – Biblii. Przy tej okazji warto się zastanowić, czy Biblia to książka, po którą chętnie sięgamy? Czy znamy treść tej księgi?
2. Nabożeństwa Majowe odprawiamy po Mszach św., a w poniedziałki i środy o godz. 18.30. Koronkę do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju odmawiamy w piątki 15 minut przed Mszą św.
3. W środę 8. maja przypada Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną - 28.04.2019 r. ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Pan Jezus powiedział do św. siostry Faustyny: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego (Dz. 699).

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. W naszej wspólnocie odpust parafialny. Suma odpustowa w niedzielę o godz. 15.00. Po Sumie procesja Eucharystyczna. Proszę o przygotowanie baldachimu, feretronów, a dziewczynki o sypanie kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Henryk Schwanke z Oratorium św. Filipa Neri na Świętej Górze w Gostyniu. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna w kościele 75 Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - 21.04.2019 r.

Szanowni Goście, Drodzy Parafianie!
  Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia Was prawdziwym pokojem, którego świat dać nie może, niech daje siłę do pokonywania trudności, obdarzając wszelkimi potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem. Niech spotkanie z Nim w Poranek Wielkanocny umacnia wiarę w Jego żywą obecność w naszym życiu, w Jego Słowie, w Sakramentach Świętych i zawsze prowadzi nas do spotkania z Nim w Eucharystii i w drugim człowieku. Błogosławionych Świąt i radosnego świętowania. Alleluja!
Ks. Tomasz i kl. Piotr

1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - Msza Święta o godz. 9.30.
2. W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny – Nowennę oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówimy przed Mszą św. o godz. 9.30 (czyli ok. godz. 9.15), we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.15, w piątek i sobotę o godz. 18.45.
3. W Poniedziałek Wielkanocny, II Święto Zmartwychwstania Pańskiego - Msza św. o godz. 9.30. Przed kościołem zbiórka ofiar na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Cały rozpoczynający się tydzień ma rangę Uroczystości Zmartwychwstania – stąd  najbliższy piątek nie jest dniem postnym.

Czytaj więcej...

stat4u