Ogłoszenia duszpasterskie

1. Tradycyjne błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych, dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30. przypominam, że wyjątkowo w tę niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 9.30.
2. Z całego serca dziękuję wszystkim Parafianom za piękne 7 lat mojego życia, które dzięki Bożej Opatrzności dane mi było przeżyć razem z Wami we Wroniawach. Dziękuję za wspólne budowanie Kościoła, tego duchowego i materialnego. Zapewniam o pamięci w modlitwie i także o nią proszę.
3. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
4. Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy św. o godz. 19.00. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
5. Od soboty 1 sierpnia 2020 r. posługę proboszcza obejmie ks. Sławomir Ratajczak. Uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza odbędzie się w sobotę 1 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 19.00.
6. Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej odbędzie się 2 i 3 września (środa i czwartek). Pomyślmy, jak możemy pięknie i godnie przyjąć Maryję. Pomyślmy o dniu wolnym, o zaproszeniu rodziny, o dekoracjach, ale także o naszych postanowieniach. Szczegóły nawiedzenia przedstawi już nowy proboszcz.
7. Przypominam, że ze względu na trwającą epidemię obowiązkowe pozostaje zakrywanie twarzy maseczką przez uczestników liturgii.
8. Dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej dotyczy tylko osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują wielką obawę przed zarażeniem.
9. W dalszym ciągu rekomenduje się przyjmowanie Komunii św. na rękę. Jak poprawnie przyjmować Komunię Świętą na rękę pokazuje filmik na: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y
10. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 10.30 do 19.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 19.00.
11. Msze św. są transmitowane na stronie internetowej www.parafiawroniawy.pl
● za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne: Katarzynie Herkt, Katarzynie Ziomek, Wiolecie Matysik, Iwonie Eichler;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 3.262 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
13. Przy wyjściu z kościoła do nabycia: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł); „Gość Niedzielny” (cena 6 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (cena 8,90 zł).
14. Wszystkim, którzy rozpoczęli już wakacje życzę dobrego i bezpiecznego odpoczynku.

1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na ostateczne pokrycie kosztów remontu ściany ołtarzowej w kościele. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
3. Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy św. o godz. 19.00. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
4. Msza Święta, podczas której chciałbym podziękować Panu Bogu i ludziom za 7-letnią proboszczowską posługę w naszej parafii odbędzie się w najbliższą niedzielę 26 lipca o godz. 11.30. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 9.30.

1. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
2. W czwartek przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel.

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
3. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną we wtorek 7 lipca od godz. 8:00.

1. W poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. tego dnia: we Wroniawach o godz. 19.00, w Solcu Nowym o godz. 17.30. Składka na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
2. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
3. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną dopiero we wtorek 7 lipca od godz. 8:00.