Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pielgrzymka do Łagiewnik i Częstochowy 2011

W dniach 10.09.11 – 11.09.11 parafianie z Solca oraz Wroniaw z księdzem proboszczem M. Brdysiem wzięli udział w pielgrzymce do Łagiewnik i Częstochowy. Celem naszego wyjazdu było wzięcie udziału w mszy świętej dziękczynnej Archidiecezji Poznańskiej, za beatyfikację Jana Pawła II.

 

CzestochowaDo Krakowa dotarliśmy wczesnym rankiem i udaliśmy się do Katedry Wawelskiej gdzie od przewodnika mieliśmy możliwość usłyszeć wiele ciekawych historii związanych z tym miejscem. Odwiedziliśmy też groby prezydenta Polski – L. Kaczyńskiego i jego małżonki, marszałka J. Piłsudskiego oraz prezydenta Polski na uchodźstwie – Ryszarda Kaczorowskiego.

Po zwiedzeniu katedry udaliśmy się do Łagiewnik gdzie o godzinie 1100 wzięliśmy udział we mszy świętej dziękczynnej Kościoła Poznańskiego, której przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz.

Z Łagiewnik udaliśmy się do Matki Bożej Królowej Polski, do Częstochowy. O godz. 2100 wzięliśmy udział w Apelu Jasnogórskim a o 600 rano następnego dnia we mszy św. Po mszy odbyliśmy drogę krzyżową i pod kierunkiem przewodnika – Ojca Paulina Szymona Stefanowicza zwiedziliśmy Jasną Górę. Od Matki Bożej Częstochowskiej pojechaliśmy do Katedry Częstochowskiej a w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Trzebnicy, gdzie mogliśmy pomodlić się przy grobie św. Jadwigi Śląskiej, której wspomnienie odchodzimy 16 października. Dniu, w którym kardynał Karol Wojtyła został wybrany papieżem.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń i wdzięczni Panu Bogu i Matce Najświętszej za obfitość łask w niedzielny wieczór dotarliśmy do domu. Serdecznie dziękujemy naszemu Księdzu Proboszczowi za trud organizacji pielgrzymki i możliwość odwiedzenia miejsc tak bliskich Błogosławionemu Janowi Pawłowi II.

 

Uczestniczka Pielgrzymki

 


Jeśli posiadasz zdjęcia z pielgrzymki prosimy wyśli je na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub skontaktuj się z jednym z administratorów.


 

stat4u