1. Obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy św. o godz.  9:30 – poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
2. Koło Gospodyń Wiejskich we Wroniawach, OSP Wroniawy i Szkoła Podstawowa we Wroniawach zapraszają dzisiaj w niedzielę na "MIKOŁAJKI" w sali wiejskiej od godz. 15:00 do 18:00. W programie: spotkanie ze św. Mikołajem, tańce integracyjne, wspólne kolędowanie, kiermasz świąteczny oraz pyszności: placek, kawa, kiełbaska z ogniska.acka i ciepłego napoju.
3. Roraty we wtorek i czwartek o godz. 18.30 oraz w piątek o godz. 19.00. Zapraszam serdecznie dzieci i dorosłych.+

4. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w najbliższą środę 11. grudnia od godz. 9.00.
5. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.
6. W Adwencie Koronka do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek o godz. 18.45.
7. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka zbierana w kościele będzie przeznaczona na dalsze urządzenie naszej Sali parafialnej, a także zaplanowany remont ściany ołtarzowej naszego kościoła.
8. Przypominam o akcji Caritas Archidiecezji Poznańskiej – „TYTKA CHARYTATYWNA”, można jeszcze wesprzeć najbardziej potrzebujących na Święta Bożego Narodzenia. Chodzi o napełnienie tytki produktami spożywczymi, środkami czystości itp. Artykuły te przynosimy do kościoła – do niedzieli 15. grudnia włącznie.
9. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka zbierana w kościele będzie przeznaczona na dalsze potrzebne prace remontowe w naszym kościele. Przed kościołem zbiórka do puszek na biedne kościoły w Polsce.
10. Spotkanie Opłatkowe Strażaków Powiatu Wolsztyńskiego odbędzie się za tydzień w niedzielę 15. grudnia w Solcu. O godz. 14:00 Msza św. w Solcu Nowym, a po niej spotkanie opłatkowe na Sali Wiejskiej w Solcu.
11. SPOWIEDŹ ADWENTOWA w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów, odbędzie się w poniedziałek 16 grudnia: ● przed południem od godz. 10.00-11.00 ● po południu od godz. 16.00-17.30.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Justynie Barskiej, Magdalenie Skołożdrzy.
13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: nowy numer „Przewodnika Katolickiego” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, kim jest dzisiaj ksiądz dla młodego pokolenia; „Gość Niedzielny” (cena 6 zł), w którym m.in. historia domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto, a także o początkach Wspólnoty Taize; „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) w którym m.in. lampion roratni do samodzielnego złożenia; „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); najnowszy numer „Miłujcie się” (5 zł) oraz kalendarz na rok 2020 (cena 3 zł).
14. W zakrystii można już nabywać opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 6 zł, duża – 13 zł.