1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik, który na prośbę Papieża Franciszka będzie w tym roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Jego mottem są słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”. Pragnieniem Ojca Świętego jest, aby miesiąc ten przyczynił się do rozbudzenia świadomości misji ad gentes i podjęcia z nową energią misyjnej przemiany życia i duszpasterstwa. Chodzi o to, aby wszystkim wiernym leżało naprawdę na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcenie ich wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne; aby rozwinęło się umiłowanie misji, będących „umiłowaniem Jezusa, ale jednocześnie miłością do Jego ludu”.
2. W październiku zapraszam Parafian do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji Misji Świętych - od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, w piątek i sobotę o godz. 18.30 oraz w niedzielę o godz. 9.00.

3. Dzieci zapraszam także na modlitwę różańcową w kościele we wtorki i czwartki o godz. 18.00. Niech Różaniec stanie się dla nas wszystkich „Paszportem do Nieba”.
4. Poświęcenie Różańców dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się w najbliższy czwartek 4. września podczas Mszy św. o godz. 18:30.
5. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św., oraz w piątek wyjątkowo od godz. 14.00 – 14.30 (w piątek na zakończenie Spowiedzi Komunia św. wynagradzająca). Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną dopiero w piątek 11. października od godz. 9.00.
7. Przypominam o zbiórce zużytego sprzętu RTV i AGD, baterii, przeterminowanych leków i świetlówek w zamian za sadzonki do ogrodu. Zbiórka odbędzie się w sobotę, 5. października 2019 r. w bazie PGK w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych - Berzyna 6, w godz. 10.00 – 14.00. Każdy, kto przekaże do recyklingu lub utylizacji w/w frakcje odpadów, w zależności od rodzaju i ilości dostarczonego odpadu otrzyma: ozdobne krzewy, cebulki kwiatów, nasiona lub słodycze.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Joannie Małeckiej, Irenie Wolnik.
9.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień października” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, jak ważne są rodziny zastępcze w budowaniu dzieciom bezpiecznego świata; a także o celibacie księży; „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), w którym znajdziemy m.in. wywiad z Wandą Błeńską – misjonarką, patronka nadzwyczajnego miesiąca misyjnego oraz dodatek specjalny, plakat z lampartem, „Gość Niedzielny” (5 zł), w którym specjalny dodatek – margaretka z modlitwą za kapłanów. „Otoczmy księży modlitwą, bo są nam potrzebni” – zachęcają dziennikarze „Gościa”; „Mały Gość Niedzielny” (5 zł), w którym przeczytamy o historii  obrazu Królowej Różańca Świętego w Pompejach, także o tym, że Różaniec nie musi być nudny oraz dodatek – margaretka z modlitwą za kapłanów.