1. Dzisiaj przypada 80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o poległych w obronie naszej Ojczyzny i módlmy się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie.
2. Msza św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej we Wroniawach odbędzie się w poniedziałek 2. września o godz. 9:00, bezpośrednio po niej o godz. 10.00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 w szkole.
3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 do 18.30.
4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 14.45 do 15.30. Po Spowiedzi możliwość przyjęcia Komunii Świętej.

5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną wyjątkowo w środę 4. września od godz. 9:00.
6. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18:30.
7. W I piątek miesiąca Koronka do Miłosierdzia Bożego 10 minut przed Mszą św. o godz. 19:00; po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa.
8. Spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej odbędzie się w piątek 6. września po Mszy św. o godz. 19:00 w kościele.
9. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10:00 w kościele.
10. W najbliższą niedzielę 8. września, w dzień Narodzenia NMP, podczas Mszy św. o godz. 9.30 obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.
11. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom z I klasy Szkoły Podstawowej odbędzie się w najbliższą niedzielę 8. września podczas Mszy św. o godz. 9.30.
12. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18:30.
13. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Błażej Waszkowiak, stanu wolnego z parafii pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Jagoda Maria Tulinska, stanu wolnego z parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Grodzisku Wielkopolskim oraz Marcin Hansz, stanu wolnego z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Otyniu i Weronika Hetman, stanu wolnego z parafii pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Kindze Nowak, Kornelii Nowak, Halinie Rogozińskiej, Małgorzacie Szaranek, Irenie Wolnik.
15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. o siostrach zakonnych do zadań specjalnych, które pomagają uczniom przejść przez dramat rozwodu rodziców albo wyciągają z depresji; „Mały Przewodnik Katolicki” (6,90 zł), w którym znajdziemy m.in. przewodnik po kościele i modlitwie „Ojcze nasz” oraz dodatek specjalny, plakat z owieczką, „Gość Niedzielny” (5 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym dlaczego egzorcyzm powinna poprzedzać wizyta u lekarza psychiatry; o 95-letniej Włoszce, która samotnie pielgrzymowała na Jasną Górę oraz „Mały Gość Niedzielny” (5 zł), w którym o gwarantowanej pomocy świętych na trudy nowego roku szkolnego oraz superdodatek - plastikowa linijka.