1. Przed kościołem zbieramy dzisiaj ofiary na potrzeby KUL-u i Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
2. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.
3. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Msze św. z poświęceniem ziół tak jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 9:30 oraz w środę o godz. 19.00. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.

4. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas Mszy św. o godz. 9:30 przeżywać będziemy nasze parafialne Dożynki. Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie rolników do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony.
5. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.
6. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pośredniczki Łask w Charbielinie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej, które potrwają od 14 do 18 sierpnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Halinie Urbańskiej, Małgorzacie Żak, Katarzynie Lisiewicz, Paulinie Szubert, Katarzynie Żak.
8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, że Wniebowzięcie Maryi ukazuje prawdę o ludzkim spełnieniu; „Gość Niedzielny” (5 zł), w którym znajdziemy płytę CD z najpiękniejszymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego, a także przeczytamy m.in. o istocie pielgrzymowania oraz o ludzkim wymiarze postaci św. Maksymiliana Kolbego; „Mały Gość Niedzielny” (5 zł).
9. Wszystkim, którzy rozpoczynają wakacje życzę dobrego i bezpiecznego odpoczynku.