1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary z racji trzeciej niedzieli miesiąca, przeznaczone na dokończenie remontu budynku przy kościele.
2. Dzisiaj w niedzielę odbędzie się w Solcu Nowym festyn parafialny. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną prowadzoną przez zespół „TakTon”. W czasie trwania festynu wiele ciekawych zabaw i gier dla dzieci i rodziców. Tradycyjnie będzie coś do zjedzenia i picia. Tak jak we Wroniawach, w trakcie festynu w Solcu Nowym do godz. 18.00 rozprowadzane będą cegiełki na prace remontowe prowadzone przy tamtejszym kościele (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: zestaw mebli „Szynaka”, trzy dobrej klasy rowery, hulajnogę elektryczną, deskorolkę elektryczną, różnego rodzaju sprzęt RTV AGD i wiele innych ciekawych nagród). Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w festynie.

3. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.
4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny; we wtorek - św. Brygidy, patronki Europy; w czwartek – św. Jakuba Apostoła.
5. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.
6. Z racji przypadającego w czwartek 25. lipca wspomnienia św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa patrona kierowców, w najbliższą sobotę i niedzielę po Mszach św. tradycyjne błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Katarzynie i Beacie Ziomek, Henryce Walkowiak, Iwonie Eichler, Danucie Fliegier.
8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. takie artykuły: „Zdążyć przed kryzysem. Księża potrzebują najpierw zrozumienia. Dopiero wtedy będziemy mogli im pomóc”; „Tajemnica Księżyca. Czy teologowie mówili o nim przez wieki”; „Św. Szarbel szuka współpracowników. Coraz więcej cudów i uzdrowień”. „Gość Niedzielny” (5 zł), w którym przeczytamy o tym: Jak walczyć z rozproszeniami podczas modlitwy? oraz „Mały Gość Niedzielny” (5 zł).
9. Wszystkim, którzy rozpoczynają wakacje życzę dobrego i bezpiecznego odpoczynku.