1. Dziesięcioro dzieci przystąpi dzisiaj do I Komunii Świętej, podczas Mszy św. o godz. 11.00. Proszę Parafian o modlitwę w intencji tych dzieci. Od wtorku do czwartku dzieci komunijne będą uczestniczyły w Mszach św. w Białym Tygodniu o godz. 18:30, w piątek o 19:00.
2. Jutro w poniedziałek, w związku z przypadającym dzisiaj Dniem Matki, zapraszam dzieci komunijne i rodziców oraz wszystkich parafian do wspólnej modlitwy za nasze mamy, podczas Mszy św. o godz. 18.00 przy grocie Matki Bożej na Borkach. Po Mszy św. Litania Loretańska.
3. W poniedziałek, wtorek i środę podczas nabożeństw majowych modlić się będziemy o dobre urodzaje. W tej intencji modlić się będziemy także we wtorek godz. 17.45 przy krzyżu przed kościołem.

4. Nabożeństwa Majowe do piątku włącznie po Mszach św. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek 15 minut przed Mszą św.
5. Obowiązkowe próby dla mających przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, odbędą się w najbliższym tygodniu we wtorek i środę o godz. 19.15 w kościele we Wroniawach.
6. Od soboty odprawiać będziemy nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa - w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.
7. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i Święto Dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad nami i całym światem. Przed kościołem w sobotę i niedzielę zbiórka ofiar na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
8. Dzieci, które w tym roku obchodzą I rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej zapraszam wraz z rodzicami na Mszę św. w najbliższą niedzielę 2. czerwca o godz. 9.30.
9. Festyn Parafialny przy naszym kościele we Wroniawach odbędzie się w niedzielę 16. czerwca. Proszę Parafian o pomoc w kwestii fantów, które można przynosić do kościoła; proszę także o upieczenie ciasta.
10. Katecheza przedmałżeńska odbywać się będzie w Farze Wolsztyńskiej od 3 do 7 czerwca, codziennie o godz. 19.00.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Małgorzacie Kaminiarczyk, Teresie Mielcarek, Darii Mielcarek, Renacie Mielcarek;
● kolejnym czterem rodzinom za ofiary złożone na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła.
● Rodzicom dzieci komunijnych za ofiarowanie dwóch kompletów obrusów ołtarzowych;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.916,60 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień czerwca” (cena 6 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Gość Niedzielny” (5 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł).