Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Bożego Narodzenia – 25.12.2018 r.

1. W I Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msza św. w naszym kościele o godz. 9:30; w Solcu Nowym o godz. 11:00.
2. W środę, w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia obchodzić będziemy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msza św. jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 9:30. Tego dnia przed kościołem zbierać będziemy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny. Msza św. o godz. 9:30.
4. W poniedziałek 31 grudnia przypada tradycyjny Sylwester i zakończenie roku cywilnego. Msza św. i nabożeństwo dziękczynno – błagalne o godz. 18:00. Zapraszam do wspólnego dziękczynienia za kończący się rok.

5. Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę rozpoczniemy we Wroniawach w czwartek 27 grudnia. Kolęda w czwartek od godz. 14.00 – ul. Wolsztyńska 2-6, oraz Wolsztyńska 1; w piątek 28 grudnia od godz. 14.00 – ul. Czereśniowa oraz ul. Polna 96-92 i nowe domy; w sobotę 29 grudnia od godz. 9.00 – ul. Szkolna, początek od ul. Polnej i w niedzielę 30 grudnia od godz. 14.00 – ul. Polna 21-1. Cały plan kolędy jest umieszczony w Internecie i w gablocie.
6. Parafia nasza organizuje „zabawę karnawałową”, która odbędzie się w sobotę 9 lutego 2019 r. na Sali wiejskiej we Wroniawach. Początek o godz. 19:00. Cena od pary 170 zł. W trakcie zabawy rozprowadzać będziemy cegiełki na prace prowadzone przy sali parafialnej. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne będą fanty i cisto. Gdyby ktoś mógł ofiarować blachę placka proszę o kontakt w zakrystii. Nagrody można także przynosić do zakrystii. Zabawę poprowadzi Zespół Muzyczny „TakTon”. Zapisy i wpłaty w sklepie u Pana Wieczorka we Wroniawach przy ul. Nowej.
7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki”, podwójny świąteczny numer z książeczką „5 minut z Bogiem. Modlitwy na każdy dzień stycznia” (10 zł); podwójny świąteczny numer: „Gościa Niedzielnego” (8 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł).
          
Drodzy Parafianie, Szanowni Goście!
Niech Bóg, który jest miłością udzieli Wam wszystkim w te dni światła i pokoju, miłości i życzliwości wzajemnej oraz niech będzie pośród Was.
Bóg staje się człowiekiem i przez to, uczy nas, że najważniejsza jest miłość. Tworząc w rodzinie wspólnotę przyjaźni i miłości możemy każdego dnia doświadczać mądrości słów błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty: „zawsze ilekroć pozwolisz, aby Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”.
Takiego Bożego Narodzenia życzę Wam wszystkim z całego serca.
Zaś betlejemska gwiazda zwiastująca Narodziny Zbawiciela niech rozświetla swoim blaskiem nie tylko czas Świąt, ale także wszystkie dni Nowego 2019 Roku.
Z modlitwą ks. proboszcz Tomasz Bochyński

stat4u