Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu – 02.12.2018 r.

1. Rozpoczęliśmy Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela oraz nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Przed kościołem zbieramy ofiary na pomoc dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
2. W czasie Adwentu zapraszam Parafian - dzieci i dorosłych do uczestnictwa w Mszach Roratnich – ku czci Najświętszej Maryi Panny we wtorek i czwartek o godz. 18.30 oraz w piątek o godz. 19:00. Roraty przeżywać będziemy pod hasłem: „Z Duchem Twoim”. Uczestnicy rorat będą mieli okazję bardziej poznać Trzecią Osobę Trójcy Świętej. Przez przykład postaci biblijnych poznamy dary Ducha Świętego, a przez historie ludzi bardziej nam współczesnych – Jego owoce.
3. Biuro Parafialne czynne będzie we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.

4. W I czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 do 18.30.
5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym:
- okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 14.30 do 15.30, na zakończenie Spowiedzi Komunia św. wynagradzająca
6. Nie będzie w tym tygodniu odwiedzin chorych.
7. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w piątek 14 grudnia od godz. 9:00.
8. W sobotę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszę św. o godz. 19.00 zapraszam szczególnie dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Podczas Mszy św. zostaną tym dzieciom poświęcone medaliki.
9. Koło Gospodyń Wiejskich we Wroniawach, OSP Wroniawy i Szkoła Podstawowa we Wroniawach zapraszają na "MIKOŁAJKI", w niedzielę 9 grudnia o godz. 14.30, w sali wiejskiej. W programie: występy dzieci, Św. Mikołaj, pokaz ratownictwa medycznego przeprowadzony przez strażaków z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu; będzie możliwość zakupu kiełbaski, placka i ciepłego napoju. Zapraszamy całe rodziny!
10. Za tydzień w sobotę i niedzielę - przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
11. Osoby, które w najbliższym czasie będą wycinać choinki ze swoich posesji i mogłyby je ofiarować do kościoła – proszę o kontakt.
12. Nawiązując do akcji Caritas Archidiecezji Poznańskiej – „TYTKA CHARYTATYWNA”, także w tym roku chcemy wesprzeć najbardziej potrzebujących. Chodzi o napełnienie tytki produktami spożywczymi, środkami czystości itp. Artykuły te można przynosić do kościoła, do niedzieli 16 grudnia włącznie.
13. W czasie Adwentu Nowennę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiać będziemy w piątki o godz. 18.45.
14. SPOWIEDŹ ADWENTOWA w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów, odbędzie się w czwartek 13 grudnia: ● przed południem od godz. 10.00-11.00 ● po południu od godz. 16.00-17.30.
15. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Barbarze Zawada, Agnieszce Biniak, Roksanie Magnisiak, Kindze Wierzbickiej;
16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), a także kalendarz na rok 2019 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł).
17.  W zakrystii można nabywać Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne (Mała świeca – 6 zł, duża – 13 zł).

PROBOSZCZ

stat4u