1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona jest na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Dzisiaj odbędzie się nasz Festyn Parafialny. Msza św. o godz. 12.30 (nie będzie Mszy św. o godz. 9.30!). Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną prowadzoną przez zespół „TakTon”. W czasie trwania festynu ciekawe występy, tańce oraz gry i zabawy dla dzieci i rodziców. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na prace związane zaadoptowaniem pomieszczeń przy zakrystii na parafialną salę (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: talon na 800 zł do sklepu RTV AGD, dwa rowery, zestaw garnków „prestige”, aparat fotograficzny i wiele innych ciekawych nagród). Serdecznie dziękuję za ofiarowane fanty i upieczenie ciasta. Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy .

3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.
4. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 19.00.
5. Spotkanie młodzieży z ŚDM odbędzie się w środę o godz. 20.00 na probostwie w Solcu Nowym.
6. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w najbliższy piątek o godz. 9:00 w kościele; po jej zakończeniu przejdziemy do szkoły.
7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Tego dnia w Poznaniu centralne obchody 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu. Przed kościołem zbierać będziemy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
8. Wielki Odpust Matki Bożej w Wieleniu Zaobrzańskim rozpocznie się w najbliższą sobotę 23 czerwca i potrwa do poniedziałku 2 lipca. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
9. Szkoła Katechistów Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie swoją działalność w parafii farnej w Wolsztynie na przełomie września i października. Spotkania będą się odbywały w soboty przez 10 miesięcy do czerwca (spotkań będzie 12). Zapisy w biurze parafialnym. Więcej informacji na stronie internetowej: www.katecheza.pl
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Halinie Czyżewskiej, Barbarze Jokś, Renacie Pauch, Marzenie Nitschke.
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 5 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); najnowszy numer „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne drogi” (5 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. o wytycznych polskich biskupów do adhortacji „Amoris laetitia”, a także o 1050 rocznicy pierwszego biskupstwa na ziemiach polskich.