1. Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w Kościele. Jest to zarazem III niedziela miesiąca, a zatem składka przeznaczona jest na dalsze potrzebne prace remontowe przy naszym kościele, które rozpoczniemy już w najbliższym czasie. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. W poniedziałek II Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msza św. w naszym kościele o godz. 19.00, w Solcu Nowym o godz. 17.30.
3. Nabożeństwa Majowe po Mszach św., a w środę o godz. 18.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątki 15 minut przed Mszą św.

4. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach.
5. W piątek 25 maja, z racji przypadającego dzień później Dnia Matki, zapraszam dzieci komunijne i rodziców oraz wszystkich parafian do wspólnej modlitwy za nasze mamy, podczas Mszy św. o godz. 18.00 przy grocie Matki Bożej na Borkach. Tego dnia nie będzie Mszy św. w kościele.
6. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dziewiętnaścioro dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpi do I Komunii Świętej, podczas Mszy św. o godz. 11.00. Proszę Parafian o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich bliskich. Próby dla tych dzieci odbędą się we wtorek i czwartek o godz. 19.15 oraz w piątek o godz. 16.30. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, a także ich rodziców i bliskich w sobotę 26 maja o godz. 9.30.
7. W związku z I Komunią Świętą nie będzie w przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 9.30.
8. Z racji 120 lat istnienia Szkoły Podstawowej we Wroniawach, 15 września 2018r. odbędzie się zjazd absolwentów, na który serdecznie zapraszają Dyrektor i Grono Pedagogiczne Szkoły. Zapisy do końca maja poprzez stronę internetową www.zjazd.spwroniawy.pl
9. W czwartek 31 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. o godz. 9.00, a po niej procesja (z kościoła ul. Górną od początku do końca i powrót ulicą Polną). Bardzo proszę o ustawienie ołtarzy: ● przy posesji Państwa Sapa – rodziców dzieci pierwszokomunijnych, ● przy posesji Państwa Barskich - ul. Szkolna (numery 1-9), ● przy posesji Państwa Wieczorków - ul. Szkolna (numery 2-14), ● przy posesji Państwa Antkowiaków - ul. Szkolna (numery 16-26). Pamiętajmy o wywieszeniu flag i udekorowaniu domów.
10. Szkoła Katechistów Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie swoją działalność w parafii farnej w Wolsztynie! Na przełomie września i października tego roku rozpocznie się wyjątkowa formacja duchowa. Będą wykłady, świadectwa, warsztaty i rekolekcje. Spotkania będą się odbywały w soboty przez 10 miesięcy do czerwca (spotkań będzie 12). Zapisy w biurze parafialnym. Wykorzystajmy tę wyjątkową okazję. Więcej informacji na stronie internetowej: www.katecheza.pl
11. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę autokarową do Włoch w terminie od 23 września do 4 października 2018r. Serdecznie zapraszam.
● Rodzicom dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej za posprzątanie kościoła przed uroczystością I Komunii Świętej;
13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 5 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne drogi” (5 zł).