Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą - 22.10.2017 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Światową Niedzielę Misyjną. Składka w kościele przeznaczona jest na potrzeby Papieskich Dzieł Misyjnych. Przed kościołem zbieramy ofiary na pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku.
2. Modlitwa różańcowa w kościele od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, w piątek i sobotę o godz. 18.30 oraz w niedzielę o godz. 9.00. Dzieci zapraszam dodatkowo na modlitwę różańcową w każdy wtorek października o godz. 17.30 w kościele oraz w czwartki na godz. 18.00.

3. Z uwagi na trwającą jeszcze w naszym dekanacie wizytację ks. Biskupa, Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne.
4. Za tydzień w sobotę i niedzielę Ojcowie Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, rozprowadzać będą przed kościołem kalendarze misyjne na przyszły rok.
5. Procesja z modlitwą za zmarłych i Msza św. na cmentarzu w Kębłowie – w środę 1 listopada o godz. 13.00. W naszym kościele Msza św. w intencji zmarłych Parafian o godz. 9.30.
6. Msza św. w intencji zmarłych Parafian na cmentarzu w Solcu Nowym będzie odprawiona 1 listopada o godz. 11.00. Po Mszy św. procesja żałobna do krzyża. Ofiary zebrane na tej Mszy św. będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza.
7. W listopadowe dni w szczególny sposób pamiętamy o naszych drogich zmarłych. Modlimy za nich w łączności z sobotnimi i niedzielnymi Mszami świętymi w wymieniankach. Można je składać do koszyczka umieszczonego przy obrazie M. B. Częstochowskiej.
8. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne: Pelagii Pawłowskiej, Barbarze Drozdowskiej, Teresie Nowak, Anieli Wieczorek, Elwirze Michalskiej;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.658,70 zł. Bóg zapłać!
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), a także kalendarz na rok 2018 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł).  W zakrystii można nabyć książeczkę pt.: „Wszystko o Eucharystii. Biblia, Tradycja, Praktyka” (cena 10 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytać możemy m.in. o tym, czy system nagród i kar to dobra metoda wychowywania dzieci.

PROBOSZCZ

stat4u