Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą - 01.10.2017 r.

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. dr Mirosława Tykfera, redaktora naczelnego „Przewodnika Katolickiego”.
2. Rozpoczęliśmy miesiąc październik, a zatem zapraszam Parafian do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele - od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, w piątek i sobotę o godz. 18.30 oraz w niedzielę o godz. 9.00. Dzieci zapraszam dodatkowo na modlitwę różańcową w każdy wtorek października o godz. 17.30 w kościele oraz w czwartki na godz. 18.00.
3. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.

4. W środę minie 7 lat od czasu, kiedy 4 października 2010 roku ks. Abp. Stanisław Gądecki poświęcił naszą świątynię. Z tej racji zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji naszej Parafii i naszych rodzin w czwartek: o godz. 18.00 Różaniec i o godz. 18.30 Msza św.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W związku z tym:
- Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową w czwartek od godz. 18.00 do 18.30.
- okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św., oraz w czwartek od godz. 18.00 do 18.30 i w piątek od godz. 14.30 – 15.30 (w piątek na zakończenie Spowiedzi Komunia św. wynagradzająca).
- także w piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
6. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w środę św. Franciszka z Asyżu; w czwartek św. Faustyny Kowalskiej; w sobotę NMP Różańcowej – to święto Wspólnoty Żywego Różańca, a zatem zapraszam wszystkich członków Żywego Różańca do wspólnej modlitwy w sobotę o godz. 18.30 i na Mszę św. o godz. 19.00. Modlitwę Różańcową poprowadzą dzieci. Tym bardziej zapraszam do wspólnej modlitwy, ponieważ w sobotę organizowana jest w Polsce akcja pod nazwą „Różaniec do granic”. Jak piszą organizatorzy: „Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii (…). Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową. Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej. Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń”. Więcej informacji w Internecie na stronie: www.rozaniecdogranic.pl 
7. Za tydzień w niedzielę 8 października przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem – „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przed kościołem młodzież zbierać będzie ofiary do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
8. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne: Danieli Wolnik, Małgorzacie Hamrol, Renacie Piskorskiej, Jolancie Cholewa;
● dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia wizytacji biskupiej w naszej parafii.
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł). W „Przewodniku Katolickim” m.in. ciekawy artykuł o niewysłuchanej modlitwie: choć synek Anny nie wyzdrowiał, to nie czuła się ani opuszczona, ani oszukana.    

PROBOSZCZ

stat4u