Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą - 24.09.2017 r.

1. Spowiedź Święta dla mających przystąpić do Sakramentu Bierzmowania oraz ich bliskich odbędzie się w poniedziałek 25 września od godz. 19.00 do 20.00.
2. W środę przeżywać będziemy w naszej parafii wizytację pasterską Księdza Biskupa Damiana Bryla. Zapraszam serdecznie do kościoła w Solcu Nowym na Mszę św. o godz. 10.00 i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. spotkanie na Sali Wiejskiej w Solcu Nowym. O godz. 15.00 nabożeństwo na cmentarzu w Solcu Nowym. O godz. 12.00 spotkanie w Szkole Podstawowej we Wroniawach. O godz. 16.00 spotkanie na probostwie z przedstawicielami grup duszpasterskich oraz członkami Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej z Solca Nowego i Wroniaw. O godz. 18.00 w kościele we Wroniawach Msza św. połączona z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania.
Bardzo proszę o przystrojenie flagami naszych domów, kapliczek i krzyży na ten ważny dzień dla naszej parafii.
3. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.

4. W piątek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
5. Poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się w najbliższą niedzielę 1 października podczas Mszy św. o godz. 9.30.
6. Z uwagi na wizytację ks. Biskupa w naszym dekanacie Biuro Parafialne będzie czynne tylko w czwartek  po Mszy św. o godz. 18.30.
7. Katecheza przedmałżeńska w Farze Wolsztyńskiej od 25.09-29.09.2017, codziennie o godz. 19.00.
8. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne: Katarzynie Lisiewicz, Paulinie Szubert, Romanie Buła, Halinie Urbańskiej, Małgorzacie Żak;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 3.153,40 zł. Serdeczne Bóg zapłać!;
● za ofiary zebrane na KUL i Wydział Teologiczny UAM. Zebraliśmy 80,40 zł.
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (4 zł). Zapraszam szczególnie do lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”, w którym m.in. ciekawy artykuł o tym, dlaczego Polacy nie potrafią pić alkoholu. Nasz największy problem to pijaństwo niewielkiej grupy ludzi i wbrew pozorom nie chodzi o alkoholików. Do gazety dołączony jest bezpłatny dodatek: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień października”. 

PROBOSZCZ

stat4u