1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
2. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.
3. We wtorek 13 czerwca o godz. 19.30 odmówimy w kościele Różaniec Święty w intencji nawrócenia grzeszników i pokoju na świecie, o godz. 20.00 Msza św. i po jej zakończeniu procesja fatimska z figurką Matki Bożej. Bardzo proszę przynieść ze sobą świece.

4. W czwartek 15 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. o godz. 9.00, a po niej procesja (z kościoła ul. Górną od początku do końca i powrót ulicą Polną). Bardzo proszę o ustawienie ołtarzy: ● przy posesji Państwa Sapa – rodziców dzieci pierwszokomunijnych, ● przy posesji Państwa Barskich ul. Dworcowa (numery nieparzyste33-31), ● przy posesji Państwa Wieczorków ul. Dworcowa (numery nieparzyste 29-15), ● przy posesji Państwa Antkowiaków ul. Dworcowa (numery nieparzyste 13-1). Bardzo proszę o pomoc sąsiedzką w budowie ołtarzy, a także o wywieszenie flag i udekorowanie naszych domów. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy procesji. Proszę również o przygotowanie i niesienie baldachimu, sztandaru i feretronów oraz o kwiatki dla dziewczynek - przy wejściu do kościoła będzie wystawiony kosz, do którego można będzie wsypywać płatki kwiatów. W Solcu Nowym Msza św. i procesja w Boże Ciało o godz. 11.30.
5. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała zawsze po Mszach św.
6. Próba dla dziewczynek, które chcą sypać kwiatki w Uroczystość Bożego Ciała i podczas oktawy - w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00 przy kościele.
7. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona będzie na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele.
8. Za tydzień w niedzielę 18 czerwca odbędzie się nasz Festyn Parafialny. Tego dnia Msza św. o godz. 12.30 (nie będzie Mszy św. o godz. 9.30!). Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną prowadzoną przez zespół „TakTon”. W czasie trwania festynu ciekawe występy, tańce oraz gry i zabawy dla dzieci i rodziców. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na prace związane zaadoptowaniem pomieszczeń przy zakrystii na parafialną salę (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: talon na 800 zł do sklepu RTV AGD, rower wartości 1200 zł, aparat fotograficzny i wiele innych ciekawych nagród). Proszę Parafian o pomoc w kwestii fantów, które można przynosić do kościoła; proszę także o upieczenie ciasta. Fanty można przynosić do zakrystii. Ciasto proszę przynosić do zakrystii w niedzielę od godz. 11.00. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w festynie.
9. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Damian Walkowiak, stanu wolnego z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Aneta Kaczmarek, stanu wolnego z par. pw. św. Bartłomieja Apostoła w Kębłowie. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Grażynie Woźnej, Anieli Waszkowiak, Marcie Sapa-Sitkowskiej, Annie Jankowiak, Andżelice Witkowskiej
● za ofiary złożone na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Zebraliśmy 106 zł. Bóg zapłać!
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł).