1. Dzisiaj przypada Światowa Niedziela Modlitw o Powołania. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
2. Nabożeństwa Majowe odprawiamy po Mszach św., a w poniedziałki i środy o godz. 18.30. Koronkę do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju odmawiamy w piątki 15 minut przed Mszą św.

3. W poniedziałek 8 maja przypada Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji. Zapraszam w tym dniu na Mszę św. o godz. 19.00.
4. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
5. W sobotę 13 maja obchodzić będziemy 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej racji o godz. 18.30 odmówimy w kościele Różaniec Święty w intencji nawrócenia grzeszników i pokoju na świecie, o godz. 19.00 Msza św. i po jej zakończeniu procesja fatimska z figurką Matki Bożej. Bardzo proszę przynieść ze sobą świece.
6. Uroczystość I Komunii Świętej w Solcu Nowym w najbliższą niedzielę 14 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00. W naszej Parafii I Komunia Święta w niedzielę 28 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00.
7. Zapowiedzi przedślubne – mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
Andrzej Wojnarowicz, st. wolnego z par. pw. św. Stanisława w Gościeszynie i Agnieszka Anna Rozynek, st. wolnego z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach.
Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Angelice Skorupińskiej, Gabrieli Prządka, Iwonie Nasiłowskiej, Krystynie Borka, Krystynie Rubach;
● kolejnym czterem rodzinom za ofiary złożone na daninę diecezjalną i nasz kościół.
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł).