Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą – 29.01.2017 r.

1. W czwartek 2 lutego, obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego. Msza św. z błogosławieństwem świec o godz. 19.00. Tego dnia modlić się będziemy szczególnie za osoby konsekrowane. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych.
2. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej zapraszam w czwartek wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 19.00 (przynosimy ze sobą świece).
3. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30 do 19.00. W trakcie Adoracji okazja do Spowiedzi Świętej.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym:
- okazja do Spowiedzi Świętej pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 14.30 do 15.30. Na zakończenie Spowiedzi możliwość przyjęcia Komunii Świętej.
- także w piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00
5. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do koszyczka pod chórem.
6. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek bezpośrednio po Mszy św.
7. Rekolekcje w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu dla młodzieży męskiej od pierwszej klasy szkoły gimnazjalnej i starszych odbędą się w terminie od 10 do 12 lutego 2017r. Więcej informacji na www.asd.poznan.pl
8. Parafia nasza organizuje „zabawę karnawałową”, która odbędzie się w sobotę 18 lutego 2017r. na Sali wiejskiej we Wroniawach. Początek o godz. 19.00. Cena od pary 150 zł. Zabawę poprowadzi zespół muzyczny „Mini Pax”. W trakcie zabawy, podobnie jak na festynie rozprowadzać będziemy cegiełki na budowę Sali Parafialnej. W związku z tym, zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne są jeszcze fanty i ciasto. Gdyby ktoś mógł ofiarować blachę placka proszę o informację w zakrystii. Nagrody można także przynosić do zakrystii. Zapisy na zabawę przyjmuje pan Leszek Rubach (nr telefonu: 68 384 16 17) oraz pan Tomasz Wieczorek w sklepie przy ul. Nowej.
9. Serdecznie dziękuję:
● za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na Radio „Emaus”. Zebraliśmy 87,50 zł.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł). W najnowszym  „Przewodniku Katolicki” można przeczytać m.in. następujące tematy: Mówią, że jestem szalony – reportaż z życia świeckich konsekrowanych; Wdowy konsekrowane – nieodkryte powołanie w Kościele; Dlaczego mężczyźni nie chcą mieć dzieci?; Do zobaczenia, Komandorze! - wspomnienie Wiktora Węgrzyna, zmarłego twórcy Rajdu Katyńskiego; Historia staruszki, która ze strachu wytatuowała sobie napis: „Nie poddawajcie mnie eutanazji”; a także wyjątkowy, bezpłatny dodatek: „5 minut z Bogiem”. Modlitewnik na każdy dzień lutego.
11. Dzieciom i młodzieży oraz nauczycielem rozpoczynającym ferie zimowe, życzę dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

PROBOSZCZ

stat4u