1. Przez okres wakacji Msze św. w naszym kościele w tygodniu (czyli we wtorek, czwartek i piątek) o godz. 18.00;  w soboty o godz. 19.00; w niedziele o godz. 9.30.
2. W poniedziałek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Msza św. z poświęceniem ziół tak jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 9.30. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.

3. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas Mszy św. o godz. 9.30 przeżywać będziemy nasze parafialne Dożynki. Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie rolników do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony.
4. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej zaprasza serdecznie na coroczny tygodniowy Odpust, który potrwa od 20.08 do 29.08. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
5. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka będzie przeznaczona na dalsze prace związane z doprowadzeniem do odbioru i pozwoleniem na użytkowanie naszego kościoła.
6. Koronka do Miłosierdzia Bożego 15 minut przed każdą Mszą św. oprócz piątku. W piątek Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. Intencje do wspólnej modlitwy można wrzucać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.
7. Festyn Parafialny przy naszym kościele we Wroniawach odbędzie się w niedzielę 18 września. Proszę Parafian o pomoc w kwestii fantów, które można już przynosić do kościoła; proszę także o upieczenie placka.
 ● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Genowefie Prządka, Elżbiecie Wolnik, Monice Woźnej, Tadeuszowi Rogozińskiemu;
 ● dziękuję za złożone ofiary na potrzeby KUL i WT w Poznaniu. Zebraliśmy 87,20 zł;
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (7,90 zł).