1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Św. We Wroniawach i Solcu Nowym przeżywamy peregrynację obrazu św. Józefa, Patrona Rodzin z Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów Bosych na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu. W naszej parafii gościmy o. Stanisława Plewę OCD – kustosza obrazu św. Józefa i o. Józefa Niesłonego OMI, który głosi dla nas Boże Słowo. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy i powierzenia swoich rodzin i siebie opiece św. Józefa.

2. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca. Składka w kościele przeznaczona jest na dalsze prace związane z doprowadzeniem do odbioru i pozwolenia na użytkowanie naszego kościoła. Przed kościołem zbiórka do puszek na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
3. W poniedziałek II Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msza św. w naszym kościele o godz. 19.00, w Solcu Nowym o godz. 17.30.
4. Nabożeństwa Majowe w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i sobotę po Mszy św. W środę o godz. 18.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 18.45.
5. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dwanaścioro dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpi do I Komunii Świętej, podczas Mszy św. o godz. 11.00. Proszę Parafian o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich bliskich. Próby dla tych dzieci odbędą się w poniedziałek o godz. 19.45 oraz wtorek i czwartek, zaraz po nabożeństwie majowym, czyli ok. godz. 19.15. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, a także ich rodziców i bliskich w sobotę 21 maja o godz. 9.30.
6. W związku z I Komunią Świętą nie będzie w przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 9.30.
7. Zgodnie ze zwyczajem proszę rodziców dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej o pomoc w posprzątaniu kościoła przed I Komunią Świętą. Z uwagi na przygotowania do uroczystości komunijnej, bardzo proszę, aby sprzątanie zorganizować najpóźniej do czwartku 19 maja.
8. Za tydzień w niedzielę Trójcy Świętej gościć będziemy o. Joachima Kusza OMI, który głosił będzie Boże Słowo, a po Mszach św. będzie rozprowadzał „Misyjne Drogi”. Nabywając tę gazetę będzie można wesprzeć Dzieło Misyjne Kościoła.
9. W czwartek 26 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. o godz. 9.00, a po niej procesja (z kościoła ul. Górną od początku do końca i powrót ulicą Polną). Bardzo proszę o ustawienie ołtarzy: ● przy posesji Państwa Sapa – rodziców dzieci pierwszokomunijnych, ● przy posesji Państwa Barskich ul. Dworcowa (numery parzyste 78A-80 oraz numery nieparzyste 77-67), ● przy posesji Państwa Wieczorków ul. Dworcowa (numery nieparzyste 65-53), ● przy posesji Państwa Antkowiaków ul. Dworcowa (numery parzyste 51-35). Pamiętajmy o wywieszeniu flag i udekorowaniu domów.
10. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Eugenii Dulat, Agnieszce Weiss, Krystynie Borka, Krystynie Rubach.
11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.
12. Zaproszenie: Bieg i Nordic Walking na trasie asfaltowo-leśnej 5 km, Borki k. Wolsztyna 22.05.2016 o godz. 13:00. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane na dom dziecka „Droga” w Wolsztynie. Zapisy: f/konwaliowapiatka. Więcej informacji na plakacie.

P r o b o s z c z