1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
2. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Stanisława Bpa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Msza św. o godz. 19.00.
3. Z uwagi na trwający w Solcu Nowym Biały Tydzień, Msze św. we Wroniawach w najbliższym tygodniu z wyjątkiem soboty rozpoczynać się będą o godz. 19.00.

4. Nabożeństwa Majowe odprawiamy zawsze po Mszy św., a w środę o godz. 18.30. W związku z nabożeństwami majowymi, koronkę do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju odmawiamy w piątki o godz. 18.45.
5. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek po Mszy św.
6. W piątek 13 maja przypada rocznica objawień fatimskich i wspomnienie NMP z Fatimy.
7. W najbliższy piątek 13 maja, podczas Mszy św. o godz. 19.00 dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Proszę aby te dzieci przyniosły ze sobą świece.
8. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od poniedziałku rozpoczniemy modlitwy przygotowujące do tej uroczystości.
9. W sobotę 14 maja w naszej parafii przeżywać będziemy peregrynację obrazu św. Józefa, Patrona Rodzin z Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów Bosych na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu. Powitanie obrazu o godz. 18.00. Msza św. w sobotę wyjątkowo o godz. 18.30 (szczegółowy plan peregrynacji wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii www.parafiawroniawy.pl). Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy i zawierzenia swoich rodzin i siebie opiece św. Józefa.
10. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Składka w kościele przeznaczona będzie na pokrycie długów związanych z remontem dachu naszej świątyni. Przed kościołem zbiórka do puszek na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
11. Zgodnie ze zwyczajem proszę rodziców dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej o pomoc w posprzątaniu kościoła przed I Komunią Świętą. Z uwagi na przygotowania do uroczystości komunijnej, bardzo proszę, aby sprzątanie zorganizować najpóźniej do czwartku 19 maja.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Katarzynie Ratajskiej, Sylwii Jokś, Gabrieli Prządka, Iwonie Nasiłowskiej;
● za posprzątanie terenu za naszym kościołem;
● za pomalowanie kapliczki przy ul. Wolsztyńskiej.
13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki” oraz nowy numer gazety „Miłujcie się”.
14. Zaproszenie: Bieg i Nordic Walking na trasie asfaltowo-leśnej 5 km, Borki k. Wolsztyna 22.05.2016 o godz. 13:00. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane na dom dziecka „Droga” w Wolsztynie. Zapisy: f/konwaliowapiatka. Więcej informacji na plakacie.

P r o b o s z c z