1. Od dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Odprawiać je będziemy po Mszach św., a w poniedziałki i środy o godz. 18.30. Zachęcam do przynoszenia książeczek do nabożeństwa, co bardzo pomoże we wspólnym śpiewie litanii i pieśni. Koronkę do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju odmawiamy zawsze 15 minut przed Mszą św.
2. We wtorek przypada Uroczystość  NMP Królowej Polski, zarazem nasze Święto Narodowe - rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msza św. w naszym kościele o godz. 9.30. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, a zwłaszcza naszych strażaków. Po Mszy św. modlić się będziemy o dobre urodzaje.

3. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
4. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 do 18.30. W trakcie Adoracji okazja do Spowiedzi Świętej.
6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym:
- okazja do Spowiedzi Świętej pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 14.30 do 15.30. Na zakończenie Spowiedzi możliwość przyjęcia Komunii Świętej.
- także w piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
7. Uroczystość I Komunii Świętej w Solcu Nowym w najbliższą niedzielę 8 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00. W naszej Parafii I Komunia Święta w niedzielę 22 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00.
8. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Dawid Nitschke z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Julita Kaczmarek z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
9. W miniony czwartek zmarł śp. Kazimierz Rozynek z ul. Polnej (przeżył prawie 81 lat). Msza św. pogrzebowa w naszym kościele w poniedziałek 2 maja o godz. 12.00, wcześniej o godz. 11.30 modlitwa różańcowa. Módlmy się w intencji zmarłego – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Anieli Rozynek, Anieli Piskorskiej, Marii Ceglarek, Angelice Skorupińskiej, Agnieszce Wojtkowiak;
● za przycięcie trawy przy kościele;
● za nowe ogrodzenie i kostkę przy kapliczce na ul. Wolsztyńskiej;
● za ofiary na złożone na pomoc dla Ukrainy. Zebraliśmy 482,54 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki” oraz nowy numer gazety „Miłujcie się”.
12. Zaproszenie: Bieg i Nordic Walking na trasie asfaltowo-leśnej 5 km, Borki k. Wolsztyna 22.05.2016 o godz. 13:00. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane na dom dziecka „Droga” w Wolsztynie. Zapisy: f/konwaliowapiatka. Więcej informacji na plakacie

P r o b o s z c z