1. Wielkopostna Spowiedź Święta z udziałem zaproszonych kapłanów odbędzie się w naszym kościele w najbliższy wtorek 15. marca:
 ● przed południem od godz. 10.00 do 11.00
 ● po południu od godz. 16.00 do 17.30
Bardzo proszę aby jak najwięcej osób skorzystało z tej możliwości spowiedzi i nie odkładało jej na ostatnie chwile przed Świętami, ponieważ będę pomagał w spowiadaniu w parafiach dekanatu wolsztyńskiego i w związku z tym, na Msze św. będę przyjeżdżał krótko przed ich rozpoczęciem.
W najbliższym czasie odbędą się jeszcze Spowiedzi: w Kębłowie 14.marca w poniedziałek (godz. 9.30-11.00; 14.30-16.00; 16.45-17.30), w parafii św. Józefa we Wolsztynie w piątek 18.marca (godz. 8.30-10.00; 10.30-11.30; 14.00-15.00; 15.30-17.00), w Farze Wolsztyńskiej w poniedziałek 21.marca (godz. 8.45-10.00; 10.45-12.00; 14.00-15.00; 16.00-17.30;19.00-20.00).

2. Ze względu na trwające w dekanacie Spowiedzi, Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu tylko we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.
3. Parafialna Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek 18.marca o godz. 19.30. Początek przy Szkole we Wroniawach, dalej pójdziemy ul. Dworcową, Nową, Polną, Szkolną i zakończymy przy Szkole od strony boiska.  Proszę zabrać ze sobą świece lub znicze. Do poszczególnych stacji będziemy nieśli duży krzyż w następującym porządku: przy I stacji – Ministranci młodsi, przy II stacji Dzieci, przy III stacji Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania, przy IV stacji – Rada Parafialna, przy V stacji – Koło Gospodyń, przy VI stacji – Rada Sołecka, przy VII stacji – Rodzice dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Świętej, przy VIII stacji – Matki Różańcowe, przy IX stacji – Ojcowie Różańcowi, przy X stacji – Klub Seniora, przy XI stacji – Ministranci starsi, przy XII stacji – Chór, przy XIII stacji – Nauczyciele. Bardzo proszę Strażaków o zabezpieczenie drogi.
4. W piątek wyjątkowo Msza św. o godz. 18.30. Nie będzie Drogi Krzyżowej w kościele.
5. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm w sobotę podczas Mszy św. o godz. 19.00. W niedzielę o godz. 9.30 zbierzemy się przed kościołem przy parkingu, tam odbędzie się poświęcenie palm i później uroczysta procesja do kościoła. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci.
6. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 9.30.
7. Pod chórem wystawiona jest skrzynka do której zbieramy ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Wioletcie Łukaszewicz, Urszuli Skorupińskiej, Jadwidze Majewskiej, Agacie Olszewskiej;
● kolejnym 32. rodzinom za złożoną Daninę Diecezjalną.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”. W zakrystii można nabywać paschaliki Caritas na stół wielkanocny w cenie 7 zł.
10.  Zaproszenie do udziału w charytatywnym rajdzie rowerowym „Bycza Góra” – start 20.03.2016 o godz. 11.00 w Nowej Dąbrowie. Cały dochód z rajdu będzie przeznaczony na pomocy Adasiowi Wicie, który ma 3 latka i wymaga codziennej rehabilitacji. Miłośnicy rowerów mają do wyboru dwie trasy: rajd rodzinny (dystans 10 km) – cena 15 zł i maraton MTB (dystans 30 km) – cena 40 zł.  Więcej informacji na plakacie, zapisy na stronie https://plus-timing.pl/zloszenia/MTB-Bycza_Gora-2016 lub na Facebooku: www.facebook.com/mtbbyczagora. Zapisać można się także na stracie rajdu.

P r o b o s z c z