1. Przed kościołem zbieramy ofiary na potrzeby Papieskich Dzieł Misyjnych – „Ad Gentes”.
2. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek po Mszy św.

3. W okresie Wielkiego Postu Nowennę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiamy w czwartki po Mszy św. Intencje do wspólnej modlitwy można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.30.
5. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 9.30.
6. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 do 18.30. W trakcie Adoracji okazja do Spowiedzi Świętej.
7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym:
- okazja do Spowiedzi Świętej pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 14.30 do 15.30. Na zakończenie Spowiedzi możliwość przyjęcia Komunii Świętej.
8. Przedświąteczne odwiedziny chorych ze Spowiedzią i Komunią Św. odbędą się w piątek 11. marca od godz. 9.00.
9. Od najbliższej soboty tj. 5. marca do środy 8. marca przeżywać będziemy Rekolekcje Wielkopostne. W sobotę i niedzielę nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. Od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 19.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Marcin Głowiński, referent diecezjalny do spraw katechizacji. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian!
10. Wielkopostna Spowiedź Święta z udziałem zaproszonych kapłanów odbędzie się w naszym kościele we wtorek 15. marca:
  ● przed południem od godz. 10.00 do 11.00
  ● po południu od godz. 16.00 do 17.30.
11. Już dzisiaj informuję, iż we wtorek 8. marca od godz. 15.30 do 16.30 na probostwie w Solcu Nowym będzie można odbierać alby dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.
12. W zakrystii jest wyłożona lista na którą mogą zapisywać się te rodziny, które chciałyby przyjąć do swych domów pielgrzymów ze Światowych Dni Młodzieży w terminie 20.07-23.07.2016.
13. Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział we wspólnym świętowaniu 1050. rocznicy Chrztu Polski na stadionie w Poznaniu w dniu 16. kwietnia 2016 r. od godz. 10.00 do 21.30, proszę o zapisywanie się na listę w zakrystii do najbliższej niedzieli włącznie (cena pakietu wraz z musicalem „Jesus Christ Superstar” – 20 zł). Zapisy do dzisiaj.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Katarzynie Baranek, Marzenie Mleczak, Katarzynie Szmańda, Sylwii Laufer;
● za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 3.095,80 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
● 34. rodzinom za złożoną Daninę Diecezjalną.
15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”.
16. W zakrystii można nabywać paschaliki Caritas na stół wielkanocny w cenie 7 zł.

P r o b o s z c z