1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
2. We wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszę św. o godz. 19.00 zapraszam wszystkie dzieci, a zwłaszcza przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Podczas Mszy św. zostaną tym dzieciom poświęcone medaliki.

3. We wtorek rozpoczniemy także ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Święty – Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.
4. Zapraszam Parafian, dzieci i dorosłych do uczestnictwa w Mszach Roratnich – ku czci Najświętszej Maryi Panny: we wtorek i czwartek o godz. 18.30, w piątek o godz. 19.00.
5. Przedświąteczne odwiedziny chorych - w piątek 11 grudnia od godz. 9.00.
6. W czasie Adwentu Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiać będziemy wyjątkowo w piątki o godz. 18.45.
7. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Obry serdecznie zapraszają młodzież  na Młodzieżowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 grudnia 2015 r. od godz. 14.00 do 21.00 w Obrze.
8. Nawiązując do akcji Caritas Archidiecezji Poznańskiej nazwanej – „TYTKA CHARYTATYWNA”, także w tym roku chcemy wesprzeć na Święta najbardziej potrzebujących. Chodzi o napełnienie tytki produktami spożywczymi, środkami czystości itp. Artykuły te można przynosić do kościoła, do niedzieli 20 grudnia włącznie.
9. Już dzisiaj informuję, iż SPOWIEDŹ ADWENTOWA w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów, odbędzie się w środę 16 grudnia:
  - przed południem od godz. 10.00-11.00
  - po południu od godz. 16.00-17.30
Bardzo proszę aby jak najwięcej osób skorzystało z tej możliwości spowiedzi i nie odkładało jej na ostatnie chwile przed Świętami, ponieważ będę pomagał w spowiadaniu w parafiach dekanatu wolsztyńskiego i w związku z tym, na Msze św. będę przyjeżdżał krótko przed ich rozpoczęciem.
10. Msza św. pasterska w Wigilię Bożego Narodzenia będzie odprawiona w naszym kościele o godz. 21.00.
11. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
12. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne:
● Hannie Michalewicz, Justynie Ratajskiej, Katarzynie Hanyż, Małgorzacie Rychłej;
● wszystkim, którzy pomogli zorganizować naszą parafialną zabawę andrzejkową, dziękuję za ofiarowane placki i fanty. Po odliczeniu wszystkich kosztów organizacyjnych do kasy parafialnej z zabawy wpłynęło ……..
13. Przed kościołem do nabycia: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł).
14. W zakrystii można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 6 zł, duża – 12 zł. Są także do nabycia opłatki wigilijne.

P r o b o s z c z