1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Niedziela ta kończy rok liturgiczny w Kościele. Za pobożne i publiczne zmówienie aktu poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi (O Jezu najsłodszy, Odkupicielu …) można dzisiaj dostąpić odpustu zupełnego.
2. W naszej Parafii gościmy kleryka Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, wraz z którym chcemy modlić się o dobre i święte powołania do kapłaństwa. Po Mszach św. przed kościołem klery będzie zbierał ofiary na potrzeby Seminarium.

3. Od ośmiu już lat istnieje w naszej parafii młodzieżowy chór ICHTHYS, ubogacający swoim śpiewem nasze niedzielne i świąteczne liturgie. Z okazji kolejnej rocznicy istnienia chóru składamy im najlepsze życzenia, aby zespół się rozwijał i dalej śpiewał na większą chwałę Pana Boga.
4. Zbiórka ministrantów i kandydatów we wtorek o godz. 17.30.
5. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
6. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
7. W sobotę 28 listopada na Sali wiejskiej we Wroniawach o godz. 19.00 rozpocznie się nasza parafialna „zabawa andrzejkowa”, z której dochód będzie przeznaczony na pokrycie dalszych kosztów prowadzonych w naszym kościele prac związanych z technicznym odbiorem naszej świątyni. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się jeszcze z prośbą o pomoc w ofiarowaniu nagród oraz upieczeniu placków. Fanty można przynosić do zakrystii.
8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.
9. W dniu 28 listopada 2015 r. w Wolsztynie o godzinie 16:30, w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego odbędzie się Koncert inauguracyjny XIII Poznańskiego Festiwalu Mozartowskiego „Muzyka Przyjaciół”. Wystąpią połączone orkiestry „Symfonista Polonias” oraz „Pro Artibus Hanower” pod dyrekcją Hansa Christiana Eulera z udziałem znakomitych solistów.
10. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Dalekiego z ul. Wolsztyńskiej (przeżył 63 lata). Módlmy się w jego intencji – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Joannie Frąckowiak, Natalii Wieczorek, Ewie Mencel, Barbarze Basiuk.
● za zebrane w ubiegłą niedzielę ofiary na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.945,52 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
12. Przed kościołem do nabycia nowy numer „Przewodnika Katolickiego” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); „Miłujcie się” (4 zł), a także kalendarz na rok 2016 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł). Do nabycia także lampiony adwentowe po 4 zł.

P r o b o s z c z