1. Przeżywamy dzisiaj VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności jest Syria, w której chrześcijanie byli obecni niemal od samego początku powstania chrześcijaństwa, a dzisiaj to jedno z najbardziej niebezpiecznych dla chrześcijan miejsc na Ziemi. Chcemy wspierać ich naszą modlitwą i materialnym darem. Na ten cel zbieramy dzisiaj ofiary przed kościołem. Cierpiących chrześcijan można także wesprzeć wysyłając SMS o treści RATUJE pod nr 72405 (koszt 2,46 zł) do 31.12.2015r. Więcej informacji w Internecie www.pkwp.org

2. W środę 11 listopada przypada Święto Niepodległości. Msza św. w naszym kościele o godz. 9.30, w Solcu Nowym godz. 11.00. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Świętej. Nie zapomnijmy w tym dniu wywiesić naszej narodowej flagi.
3. Za naszych bliskich zmarłych modlimy się w tzw. „wymieniankach”, w łączności z sobotnimi i niedzielnymi Mszami świętymi. Kartki na wymienianki są wyłożone pod chórem. Wypełnione można składać do koszyczka umieszczonego przy obrazie M. B. Częstochowskiej do przyszłej niedzieli.
4. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
5. Parafia nasza organizuje „zabawę andrzejkową”, która odbędzie się w sobotę 28 listopada na Sali wiejskiej we Wroniawach. Początek o godz. 19.00. Cena od pary 150 zł. Zabawę poprowadzi zespół muzyczny „TakTon”. W trakcie zabawy, podobnie jak na festynie rozprowadzać będziemy cegiełki na pokrycie kosztów prowadzonych przy kościele prac. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne są fanty i placek. Nagrody można przynosić do zakrystii. Zapisy na zabawę przyjmuje pan Leszek Rubach (nr telefonu: 68 384 16 17)
6. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
7. Misjonarze Oblaci zapraszają młodzież na Dzień Skupienia, który odbędzie się w klasztorze w Obrze, w sobotę 14 listopada. Spotkanie będzie poświęcone zbliżającym się Światowym Dniom Młodzieży w Krakowie. Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej seminarium www.obra.oblaci.pl
8. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, jak zwykle składka będzie przeznaczona na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele.
9. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 9.30 zapraszam szczególnie dzieci. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej.
10. Przed kościołem do nabycia nowy numer „Przewodnika Katolickiego” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); „Miłujcie się” (4 zł), a także kalendarz na rok 2016 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł).

P r o b o s z c z