1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca - składka jest przeznaczona jest na pokrycie kosztów wykonanych ostatnio przy kościele prac. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Także dzisiaj obchodzimy Światową Niedzielę Misyjną i rozpoczęcie tygodnia misyjnego. Z tej racji przed kościołem zbieramy ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

3. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele - od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, w piątek i sobotę o godz. 18.30 oraz w niedzielę o godz. 18.00.
Różaniec dla dzieci we wtorek o godz. 17.30.
4. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
5. W piątek po wieczornej Mszy św. Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
6. W najbliższym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek – bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, we wtorek – św. Jana Kantego, w środę – bł. Jakuba Strzemię, w czwartek – św. Jana Pawła II.
7. W czwartek o godz. 18.00 zapraszam na Różaniec św. i Mszę św. oraz modlitwę przy relikwiach św. Jana Pawła II. Modlić się będziemy za naszą Ojczyznę i za wszystkich przeżywających trudne chwile w swoim życiu, za chorych i nasze rodziny.
8. Ks. Andrzej Kruś zaprasza na sprzątanie i porządkowanie cmentarza w Kębłowie, które odbędzie się w sobotę 24.10. od g.10.00 (prosi o przyniesienie ze sobą łopat, grabi i potrzebnych narzędzi). W tym roku planowane jest uporządkowanie kolejnych sektorów. Groby zaniedbane i pozostawione bez opieki będą skopywane. Ks. Andrzej prosi te osoby, które mają takie groby lub się nimi opiekują, o uporządkowanie ich i w miarę możliwości do 24.10. potwierdzenie, że o te groby będą dalej dbali lub należy je skopać! Groby nieuporządkowane i pozostawione „same sobie”, będą skopane i przygotowane pod nowe pochówki!
9. 1 listopada procesja z modlitwą za zmarłych i Msza św. na cmentarzu w Kębłowie o godz. 13.00. W naszym kościele Msza św. w intencji zmarłych Parafian o godz. 9.30.
10. Parafia nasza organizuje „zabawę andrzejkową”, która odbędzie się w sobotę 28 listopada na Sali wiejskiej we Wroniawach. Początek o godz. 19.00. Cena od pary 150 zł. Zabawę poprowadzi zespół muzyczny „TakTon”. W trakcie zabawy, podobnie jak na festynie rozprowadzać będziemy cegiełki na pokrycie kosztów prowadzonych przy kościele prac. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne są fanty i placek. Nagrody można przynosić do zakrystii. Zapisy na zabawę przyjmuje pan Leszek Rubach (nr telefonu: 68 384 16 17)
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Jolicie Mikołajczyk, Dorocie Siankowskiej, Renacie Piskorskiej, Małgorzacie Hamrol, Jolancie Cholewa.
● dziękuję także wszystkim, którzy pomogli przy wyrównywaniu terenu wokół nowej części parkingu;
● dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 197, 92 zł.
12. Przed kościołem do nabycia nowy numer „Przewodnika Katolickiego” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); „Miłujcie się” (4 zł), a także kalendarz na rok 2016 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł).

P r o b o s z c z