1. Trwają obrady XIV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów poświęcone „Powołaniu i misji rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Odmawiany w tych dniach różaniec ofiarujmy także w tej intencji.

2. Dzisiaj przeżywamy XV Dzień Papieski pod hasłem – „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Przed kościołem młodzież zbiera ofiary do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
3. Przez cały miesiąc październik zapraszam Parafian do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele - od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, w piątek i sobotę o godz. 18.30 oraz w niedzielę o godz. 18.00.
W tym tygodniu nie będzie modlitwy różańcowej dla dzieci.
4. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
5. W piątek po wieczornej Mszy św. Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
6. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, a zatem jak zwykle składka będzie przeznaczona na pokrycie kosztów wykonanych ostatnio przy kościele prac.
7. Także za tydzień obchodzić będziemy Światową Niedzielę Misyjną i rozpoczęcie tygodnia misyjnego. Z tej racji przed kościołem zbierać będziemy ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne. Na Mszę św. o godz. 9.30 zapraszam wszystkie dzieci.
8. Parafia nasza organizuje „zabawę andrzejkową”, która odbędzie się w sobotę 28 listopada na Sali wiejskiej we Wroniawach. Początek o godz. 19.00. Cena od pary 150 zł. Zabawę poprowadzi zespół muzyczny „TakTon”. W trakcie zabawy, podobnie jak na festynie rozprowadzać będziemy cegiełki na pokrycie kosztów prowadzonych przy kościele prac. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne są fanty i placek. Nagrody można przynosić do zakrystii. Zapisy na zabawę przyjmuje pan Leszek Rubach (nr telefonu: 68 384 16 17)
  ● za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne:
  ● wszystkim, którzy przyczynili się do budowy dalszej części naszego przykościelnego parkingu. Dziękuję anonimowemu ofiarodawcy za zakup kostki (ponad 30.000 zł) oraz Radzie Sołeckiej za ofiarowane już w ubiegłym roku 5.000 zł, za które została zakupiona część kostki. Odnośnie pozostałych wydatków, jako Parafia za tę inwestycję zapłaciliśmy już 70.000 zł. Do zapłacenia mamy jeszcze 12.000 zł. W ostatnich dniach zamontowane zostały w kościele cztery nowe drzwi w środku i jedne zewnętrzne przy zakrystii – wszystkie musiały spełniać normy przepisów przeciwpożarowych. O kosztach tej inwestycji poinformuję w innym terminie.
 Odnośnie nowej części parkingu, potrzeba jeszcze wyrównać teren. Stąd też proszę Parafian o pomoc i zapraszam tych, którzy mogą przyjść w najbliższą sobotę 17 października o godz. 12.00. Potrzebne będą łopaty i grabie, mamy już ładowarkę.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Przewodnika Katolickiego” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); „Wzrastanie” dla młodzieży (4 zł), a także kalendarz na rok 2016 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł).

P r o b o s z c z