1. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na potrzeby KUL i Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
2. Jutro w poniedziałek 10 sierpnia przypada odpust św. Wawrzyńca w kościółku na cmentarzu w Kębłowie. Msza św. odpustowa będzie o g.18.00. Pół godziny wcześniej o 17.30 będzie różaniec za zmarłych. W dzień odpustu na cmentarzu jak zawsze będziemy modlić się za wszystkich pochowanych na naszym cmentarzu, oraz w intencji prac remontowych przy kościółku św. Wawrzyńca. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny dla naszych zmarłych. Ks. Andrzej Kruś prosi o bieżące porządkowanie grobów i cmentarza.
3. W tym tygodniu Msze św. tak jak zwykle: we wtorek i czwartek o godz. 18.30, a w piątek o godz. 19.00.

4. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek zaraz po Mszy św. o godz. 18.30.
5. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
6. W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Msza św. z poświęceniem ziół tak jak w każdą niedzielę - o godz. 9:30. Będzie to zarazem Msza św.  dziękczynna za żniwa. Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie rolników do wspólnego dziękczynienia za Boże Dary. Tego dnia Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej. Nie będzie w sobotę Mszy św. o godz. 19.00.
7. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona będzie na dalsze czekające nas prace przy naszej świątyni.
8. Już dzisiaj informuję, iż od 17.08 (poniedziałek) do 21.08 (piątek) będę przebywał poza parafią. W tym czasie zastępował mnie będzie ks. Andrzej Kruś, proboszcz z Kębłowa. W związku z tym, proszę aby Msze św. we wtorek, czwartek i piątek zaczynały się o godz. 18.00. We wszelkich nagłych wypadkach proszę wówczas dzwonić do Kębłowa, do ks. Andrzeja Krusia pod nr telefonu 68 3841997.
9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne: Marzenie Rogozińskiej, Bartkowi Rogozińskiemu, Marii Szumlewicz, Elżbiecie Wolnik.
10. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Juliusz Piskorski z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Patrycja Kruk z par. pw. św. Bartłomieja w Kębłowie.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
11. W związku ze zbliżającym się spotkaniem Ojca Świętego z młodzieżą w Krakowie w lipcu 2016 roku, poszukujemy osoby z dobrą znajomością języków obcych (angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański). Proszę o kontakt w zakrystii.
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Przewodnika Katolickiego” (5 zł).
13. Wszystkim Drogim Parafianom rozpoczynającym zasłużony urlop życzę dobrego wypoczynku, szczęśliwych wyjazdów i powrotów, a Gościom pięknego pobytu we Wroniawach!

P r o b o s z c z