1. Przez najbliższy tydzień w ramach sąsiedzkiej pomocy będę zastępował ks. Andrzeja Krusia, proboszcza z Kębłowa. W związku z tym, wyjątkowo w tym tygodniu Msze św. we wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45

2. Z uwagi na moją pomoc w Kębłowie - Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 17.15 do 17.45.
3. W niedzielę 2 sierpnia ok. godz. 11.00 będą przechodzić przez Wroniawy pielgrzymi (ok. 250 osób) podążający pieszo do Częstochowy w XXIV Salezjańskiej Pielgrzymce Ewangelizacyjnej. To okazja do usłużenia pielgrzymom, zgodnie ze słowami Ewangelii, poprzez podanie kubka wody. Dłuższy postój i poczęstunek, pielgrzymi będą mieli w tym roku w Solcu.
 ● za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne: Joannie Prządka, Oldze Eichler, Teresie Stephan;
 ● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.869,70 zł.
 ● za ofiary zebrane przy poświęceniu samochodów. Zebraliśmy 510 zł.
5. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Kamil Rogoziński z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Aleksandra Marciniak z par. pw. św. Mikołaja w Prochach.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
6. W związku ze zbliżającym się spotkaniem Ojca Świętego z młodzieżą w Krakowie w lipcu 2016 roku, poszukujemy osoby z dobrą znajomością języków obcych (angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański). Proszę o kontakt w zakrystii.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Przewodnika Katolickiego” (5 zł).
8. Wszystkim Drogim Parafianom rozpoczynającym zasłużony urlop życzę dobrego wypoczynku, szczęśliwych wyjazdów i powrotów, a Gościom pięknego pobytu we Wroniawach!

P r o b o s z c z