1. Dzisiaj tradycyjne błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Po każdej Mszy św., poświęcenie pojazdów.
2. W związku z przypadającą dzisiaj trzecią niedzielą miesiąca, składka przeznaczona jest na dalsze czekające nas prace przy naszej świątyni. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
3. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.

4. W czwartek przypada wspomnienie św. Brygidy – patronki Europy, a w sobotę św. Jakuba Apostoła.
5. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje na Nowennę można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
6. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne: Annie Witkowskiej, Alinie Knobel, Zofii Koniecznej, Honoracie Adamczak.
7. W związku ze zbliżającym się spotkaniem Ojca Świętego z młodzieżą w Krakowie w lipcu 2016 roku, poszukujemy osoby z dobrą znajomością języków obcych (angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański). Proszę o kontakt w zakrystii.
8. Za tydzień w niedzielę 26 lipca odbędzie się parafialny festyn w Solcu Nowym przy kościele. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30. Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną. Podczas festynu rozprowadzać będziemy cegiełki na dalsze prace potrzebne przy naszym kościele. Spośród nabywców cegiełek rozlosujemy ciekawe nagrody. Serdecznie zapraszam!
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (7,90 zł); jest także nowy numer „Miłujcie się: (4 zł).
10. Wszystkim Drogim Parafianom rozpoczynającym zasłużony urlop życzę dobrego wypoczynku, szczęśliwych wyjazdów i powrotów, a Gościom pięknego pobytu we Wroniawach!

P r o b o s z c z