1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca – jak zwykle składka przeznaczona jest na zaplanowane prace przy naszym kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!

2. W sobotę 20 czerwca, pięciu ministrantów z naszej Parafii otrzymało w wolsztyńskiej Farze promocję lektorską. Są to: Bartosz Barski, Błażej Borka, Mario Kaminiarczyk, Karol Mencel, Jeremiasz Mielcarek. Serdecznie im gratuluję i życzę, aby zawsze żyli Bożym Słowem!

3. Dzisiaj po Mszy św. rozpocznie się nasz Festyn Parafialny. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na dalszą budowę parkingu przy zakrystii i prace potrzebne do odbioru naszego kościoła (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: talon na 800 zł do sklepu RTV AGD, kuchenkę mikrofalową, przenośną płytę indukcyjną, aparat fotograficzny, tablet, i wiele innych ciekawych nagród). Za przyniesione nagrody i placki serdecznie dziękuję.

4. Nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy św., w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 18.45.

5. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu tylko w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.

6. W związku z rozpoczęciem przygotowania do Sakramentu Bierzmowania, zapraszam w najbliższy czwartek na Mszę św. o godz. 18.30 młodzież z klas I i II Gimnazjum.

7. Dzieci Szkoły Podstawowej i Przedszkola zapraszam na Mszę św. kończącą Rok Szkolny 2014/2015 – w piątek o godz. 9.00. Po Mszy św. przejdziemy do szkoły na uroczyste zakończenie roku szkolnego.

8. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Obry serdecznie zapraszają na Młodzieżowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Więcej informacji na stronie internetowej seminarium.

9. Za tydzień w Sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu rozpoczyna się tygodniowy Odpust. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie. Ks. Kustosz serdecznie zaprasza.

10. Młodzież, która chciałaby pojechać na wspólne wakacje do Konarzewa k. Poznania w terminie od 12 do 16 lipca proszę o wpisanie się na listę w zakrystii. W programie wspólna modlitwa, zwiedzanie Poznania i okolicy, ciekawych miejsc związanych z początkami Państwa Polskiego i Kościoła na naszych ziemiach oraz wiele innych atrakcji. Jest to propozycja dla młodzieży od VI klasy Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Szkoły Średniej i starszych. Cena 260 zł. Serdecznie zapraszam!

● za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne: Marii Piskorskiej, Justynie Adam, Urszuli Kruszona, Genowefie Pochanke;

● za ofiary zebrane na KUL i Wydział Teologiczny w Poznaniu. Zebraliśmy 117,50 zł.

12. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Paweł Rogoziński z par. pw. św. Bartłomieja w Kębłowie i Paulina Piosik z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.

13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) i nowy wakacyjny podwójny numer gazety „Mały Przewodnik Katolicki” (7,90 zł) oraz nowy numer gazety „Miłujcie się” (4 zł).

P r o b o s z c z