1. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
2. Nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy św., w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 18.45.
3. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.

● za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne: Grażynie Woźnej, Ilonie i Żanecie Waszkowiak, Joannie Kaźmierczak, Annie Jankowiak, Angelice Witkowskiej;
● za ofiary zebrane na Świątynię Opatrzności Bożej. Zebraliśmy 173,50 zł.
● bardzo dziękuję wszystkim, którzy przez Oktawę Bożego ciała przychodzili na Msze św. i procesje, a szczególnie dzieciom, które adorowały Pana Jezusa w czasie naszych procesji, dziękuję także niosącym sztandary, feretrony i baldachim oraz ministrantom.
5. Katecheza przedmałżeńska w Farze Wolsztyńskiej od 15-19 czerwca o godz. 19.00.
6. Najbliższa niedziela to trzecia niedziela miesiąca, a zatem ofiary zebrane podczas Mszy św. będą przeznaczone na dalsze prace przy naszym kościele.
7. W przyszłą niedzielę 21 czerwca odbędzie się nasz Festyn Parafialny. Tego dnia Msza św. o godz. 12.30 (nie będzie Mszy św. o godz. 9.30!). Po jej zakończeniu rozpoczniemy festyn i zabawę przy kościele. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na dalszą budowę parkingu przy zakrystii i prace związane z odbiorem naszego kościoła (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: talon na 800 zł do sklepu RTV AGD, aparat fotograficzny i wiele innych ciekawych nagród). Za przyniesione już nagrody serdecznie dziękuję, można je jeszcze przynosić do piątku włącznie. Proszę także parafian o pomoc w upieczeniu placków. Placki przynosimy do zakrystii w sobotę po wieczornej Mszy św. lub w niedzielę o godz. 11.30.
8. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Karol Eichler z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Marta Agnieszka Strugała z par. pw. św. Józefa w Rostarzewie.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
9. Od 12 do 16 lipca 2015 r. chciałbym zorganizować dla młodzieży wakacje z Bogiem w domu rekolekcyjnym w Konarzewie k. Poznania. W programie wspólna modlitwa, zwiedzanie Poznania i okolicy – ciekawe miejsca związane z początkami Państwa Polskiego i Kościoła na naszych ziemiach oraz wiele innych atrakcji. Jest to propozycja dla młodzieży od VI klasy Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Szkoły Średniej i starszych. Cena 260 zł. Więcej informacji i zapisy do niedzieli 21 czerwca w zakrystii. Serdecznie zapraszam!
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.

P r o b o s z c z