1. Dzisiaj przeżywamy w naszej Ojczyźnie Święto Dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad nami i całym światem. Przed kościołem zbieramy ofiary na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
2. W oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 19.00.

3. W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej; w środę bł. Bogumiła – patrona naszej Archidiecezji; w czwartek św. Barnaby Apostoła.
4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Po mszy św. procesja wokół kościoła. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
5. W sobotę 13 czerwca przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 19.00 poświęcimy naszą nową figurę św. Antoniego.
6. Nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy św., w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.
7. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 19.00.
● za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne: Małgorzacie Zielińskiej, Marii Matykowskiej, Barbarze Barczewskiej, Bożenie Rozynek;
● bardzo dziękuję wszystkim parafianom za piękne świadectwo wiary dane przez udział w Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję za wysiłek włożony w przygotowanie ołtarzy. Dziękuję wszystkim dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich rodzicom; przynoszącym kwiatki dla dziewczynek; paniom i młodzieży, czuwającym nad porządkiem wśród dzieci podczas procesji; niosącym sztandary i feretrony; strażakom i ministrantom oraz chórowi.
9. Katecheza przedmałżeńska w Farze Wolsztyńskiej odbędzie się od 15-19 czerwca o godz. 19.00.
10. 21 czerwca organizujemy Festyn Parafialny przy naszym kościele. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 12.30. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na budowę parkingu przy zakrystii oraz dokończenie prac związanych z odbiorem naszego kościoła (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody). Tak jak w ubiegłym roku zwracam się z prośbą o ofiarowanie fantów, które można przynosić do zakrystii.
11. Od 12 do 16 lipca 2015 r. chciałbym zorganizować dla młodzieży wakacje z Bogiem w domu rekolekcyjnym w Konarzewie k. Poznania. W programie wspólna modlitwa, zwiedzanie Poznania i okolicy – ciekawe miejsca związane z początkami Państwa Polskiego i Kościoła na naszych ziemiach oraz wiele innych atrakcji. Jest to propozycja dla młodzieży od VI klasy Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Szkoły Średniej i starszych. Cena 260 zł. Więcej informacji i zapisy do niedzieli 21 czerwca w zakrystii. Serdecznie zapraszam!
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.

P r o b o s z c z