1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przed kościołem zbiórka do puszek na organizację Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 r.
2. Z okazji Dnia Dziecka, najlepsze życzenia dla wszystkich dzieci!
3. Nabożeństwa czerwcowe zawsze po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy o godz. 9.30.

4. Próba dla dziewczynek, które chcą sypać kwiatki w Uroczystość Bożego Ciała i podczas oktawy – we wtorek i środę o godz. 17.00 przy kościele.
5. W czwartek 4 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. o godz. 9.00, a po niej procesja (z kościoła ul. Górną od początku do końca i powrót ulicą Polną). Bardzo proszę o ustawienie ołtarzy:
● przy posesji Państwa Sapa – rodziców dzieci pierwszokomunijnych,
● przy posesji Państwa Barskich ul. Dworcowa (numery parzyste 44-52),
● przy posesji Państwa Wieczorków ul. Dworcowa (numery parzyste 54-62),
● przy posesji Państwa Antkowiaków ul. Dworcowa (numery parzyste 64-74).
Pamiętajmy o wywieszeniu flag i udekorowaniu domów.
6. Procesje eucharystyczne w piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 19.00; w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
7. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 14.30 do 15.30. Po Spowiedzi Komunia Św. wynagradzająca.
8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00.
9. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.
10. Za tydzień w niedzielę 7 czerwca, przeżywać będziemy Święto Dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad nami i całym światem. Przed kościołem zbierać będziemy ofiary na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
11. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne: Mirosławie Nowak, Izabeli Kędzierskiej, Patrycji Kliks, Lidii Wróblewskiej.
12. Katecheza przedmałżeńska w Farze Wolsztyńskiej odbędzie się od 15-19 czerwca o godz. 19.00.
13. 21 czerwca planujemy zorganizować Festyn Parafialny przy naszym kościele. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 12.30. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na budowę parkingu przy zakrystii oraz dokończenie prac związanych z odbiorem naszego kościoła (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody). Tak jak w ubiegłym roku zwracam się z prośbą o ofiarowanie fantów, które można przynosić do zakrystii.
14. Od 12 do 16 lipca 2015 r. chciałbym zorganizować dla młodzieży wakacje z Bogiem w domu rekolekcyjnym w Konarzewie k. Poznania. W programie wspólna modlitwa, zwiedzanie Poznania i okolicy – ciekawe miejsca związane z początkami Państwa Polskiego i Kościoła na naszych ziemiach oraz wiele innych atrakcji. Jest to propozycja dla młodzieży od VI klasy Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Szkoły Średniej i starszych. Cena 260 zł. Więcej informacji i zapisy do niedzieli 21 czerwca w zakrystii. Serdecznie zapraszam!
15. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Mirosław Mielcarek z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Daria Maria Grześkowiak z par. pw. Św. Bartłomieja w Kębłowie. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.

P r o b o s z c z