1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca – składka jest przeznaczona na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele.
2. W odpowiedzi na prośbę Ojca Świętego Franciszka, dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Nepalu. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
3. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. we wtorek; będzie natomiast w poniedziałek o godz. 18.30.

4. Od poniedziałku rozpoczynamy modlitwy przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
5. Nabożeństwa Majowe w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę po Mszy św. We wtorek i środę o godz. 18.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 18.45.
6. Biuro Parafialne czynne będzie w tym tygodniu w poniedziałek i czwartek od godz. 17.30 do 18.00.
7. Dziewiętnaścioro dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpi do I Komunii Świętej w najbliższą niedzielę 24 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00. Proszę Parafian o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich bliskich. Próby dla tych dzieci odbędą się w poniedziałek i środę, zaraz po nabożeństwie majowym, czyli ok. godz. 19.15 oraz bezpośrednio przed Spowiedzią w sobotę. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, a także ich rodziców i bliskich w sobotę 23 maja o godz. 9.30.
8. W związku z I Komunią Świętą nie będzie w przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 9.30.
9. Zgodnie ze zwyczajem proszę rodziców dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej o pomoc w posprzątaniu kościoła przed I Komunią Świętą. Z uwagi na przygotowania do uroczystości komunijnej, bardzo proszę, aby sprzątanie zorganizować najpóźniej do czwartku 21 maja.
10. Spotkanie modlitewno-formacyjne dla członków Żywego Różańca w najbliższą sobotę 23 maja 2015 r. o godz. 11.00 w sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu. Proszę zabrać sztandar Żywego Różańca. Zbiórka przy kościele i wyjazd o godz. 9.40.
11. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Kazimierza Wieczorka z ul. Dworcowej (przeżył 56 lat). Módlmy się w jego intencji – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
12. 21 czerwca planujemy zorganizować Festyn Parafialny przy naszym kościele. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 12.30. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na budowę parkingu przy zakrystii oraz dokończenie prac związanych z odbiorem naszego kościoła (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody). Spotkanie dla chcących pomóc przy organizacji festynu - w środę 27 maja o godz. 20.00 w zakrystii.
13. Związek Międzygminny Obra organizuje nieodpłatną, na zasadzie „wystawki” zbiórkę zużytego sprzętu rtv, agd, mebli, starych rowerów itp. Zużyty sprzęt należy w dniu 27 maja (środa) do godz. 7.30 wystawić przed posesję.
14. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Eugenii Dulat, Agnieszce Weiss, Dorocie Michnikowskiej, Danucie Walkowiak, Annie Walkowiak.
15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się” oraz dla młodzieży „Wzrastanie”. W nowym nowy numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytać można m.in.: o tym jaki jest wizerunek Kościoła w Polsce – co jest rzeczywistością, a co medialną kreacją?; o dramatycznej sytuacji mieszkańców Nepalu po trzęsieniu ziemi; o wpływach Putina w dawnych republikach radzieckich – jaka jest faktyczna sytuacja w Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej?

P r o b o s z c z