1. Nabożeństwa Majowe odprawiamy zawsze po Mszy św., a w poniedziałki i środy o godz. 18.30. Zachęcam do przynoszenia książeczek do nabożeństwa, co bardzo pomaga we wspólnym śpiewie litanii i pieśni. W związku z nabożeństwami majowymi, koronkę do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju odmawiamy w piątki o godz. 18.45.
2. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.

3. We wtorek modlić się będziemy o dobre urodzaje. Przed Mszą św. procesja do krzyża przy ul. Polnej. W czasie procesji śpiewać będziemy Litanię do Wszystkich Świętych.
4. W środę 13 maja przypada rocznica objawień fatimskich i wspomnienie NMP z Fatimy. W czwartek przypada święto św. Macieja Apostoła, a w sobotę św. Andrzeja Boboli - patrona Polski.
5. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Obry serdecznie zapraszają na Młodzieżowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 16 maja. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Więcej informacji na stronie seminarium.
6. W najbliższą sobotę 16 maja, podczas Mszy św. o godz. 19.00 dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Proszę aby te dzieci przyniosły ze sobą świece. Dzieci Komunijne będą miały swoją pierwszą próbę w najbliższy czwartek o godz. 19.30.
7. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Będzie to trzecia niedziela miesiąca, a zatem jak zwykle składka zostanie przeznaczona na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele.
8. W odpowiedzi na prośbę Ojca Świętego Franciszka, w najbliższą niedzielę 17 maja przed kościołem przeprowadzimy przed kościołem zbiórkę ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Nepalu.
9. Zgodnie ze zwyczajem proszę rodziców dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej o pomoc w posprzątaniu kościoła przed I Komunią Świętą. Z uwagi na wcześniejsze przygotowanie kościoła do uroczystości komunijnej, bardzo proszę, aby sprzątanie zorganizować najpóźniej do czwartku 21 maja.
10. Spotkanie modlitewno-formacyjne dla członków Żywego Różańca odbędzie się 23 maja 2015 r. o godz. 11.00 w sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu. Proszę zabrać sztandar Żywego Różańca. Zapisy w zakrystii do wtorku włącznie. Cena ok. 15 zł. Ze względów organizacyjnych bardzo proszę aby wszyscy, którzy pojadą do Wielenia wpisali się na listę. Wyjazd o godz. 9.40.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Gabrieli Prządka, Iwonie Nasiłowskiej, Krystynie Borka, Krystynie Rubach;
● panu Bogdanowi za pomoc przy koszeniu trawy.
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się” oraz dla młodzieży „Wzrastanie”. W nowym nowy numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytać można m.in.: o przyjmowaniu uchodźców na włoskich wybrzeżach i nadziei dla nich; o tym, iż bycie człowiekiem sumienia nie jest doszukiwaniem się grzechów; o tym jak rozmawiać z dziećmi.

P r o b o s z c z