Pan Jezus powiedział do św. siostry Faustyny: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

1.
Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. W naszej wspólnocie odpust parafialny. Suma odpustowa w niedzielę o godz. 15.00. Po Sumie procesja Eucharystyczna, podobnie jak w Wigilię Paschalną. Proszę o przygotowanie baldachimu, feretronów, a dziewczynki o sypanie kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Szymon Likowski, proboszcz parafii pw. Objawienia Pańskiego w Poznaniu.

2. W związku z rozpoczynającym się dzisiaj 71 Tygodniem Miłosierdzia, przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.
3. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona będzie na czekające nas prace przy naszej świątyni.
● wszystkim, którzy wzięli udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu;
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Bożenie Kurpisz, Alinie Kaczmarek, Annie Nowickiej, Annie Piosik;
● za składaną daninę diecezjalną i ofiary na nasz kościół;
● za ofiary złożone w drugi dzień Świąt na potrzeby KUL-u oraz WT UAM w Poznaniu. Zebraliśmy 134 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
5. Parafialna jednodniowa pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w środę 15 kwietnia. Wyjazd o godz. 5.00 rano, powrót ok godz. 24.00. Zbiórka na parkingu przy kościele we Wroniawach o godz. 5.00, w Solcu przy Sali Wiejskiej o godz. 5.10, w Solcu Nowym przy kościele o godz. 5.15.
6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się” oraz dla młodzieży „Wzrastanie”. W nowym nowy numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytać można m.in.: o Franciszkowej rewolucji czułości – czy musimy bać się Boga?; o tym dlaczego religia powinna pozostać przedmiotem nauczania; czy rzeczywiście propaganda Kremla przypomina tę hitlerowską?; o wczesnej Komunii Świętej.

P r o b o s z c z