Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu– 01.03.2015 r.

1. Od dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej naszego rekolekcjonistę - ks. Jacka Leśniewskiego, proboszcza dwóch parafii pw. Niepokalanego Serca NMP i św. Wawrzyńca w Zaniemyślu.Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy św. od poniedziałku do środy o godz. 19.00.
Od poniedziałku do środy dzieci ze Szkoły Podstawowej we Wroniawach także będą przeżywały swoje rekolekcje. Spotkania rekolekcyjne będą się rozpoczynały w Szkole w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 i potrwają do godz. 12.00. W środę w kościele od godz. 10.00 do 11.00 Spowiedź Św., o godz. 11.00 Msza Św. na zakończenie Rekolekcji. Proszę wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji, księdza rekolekcjonisty, naszej Parafii, aby ten święty czas zbliżył nas do PANA JEZUSA.
2. Wspólnotę Żywego Różańca proszę o poprowadzenie modlitwy różańcowej w intencji naszej Parafii i ks. Rekolekcjonisty w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.30.
3. Dzisiaj zbiórka do puszek przed kościołem na potrzeby Papieskich Dzieł Misyjnych – „Ad Gentes”.
4. W środę przypada święto św. Kazimierza królewicza.
5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po wieczornej Mszy św.
6. W czwartek 5 marca od godz. 16.30 do 17.30 na probostwie w Solcu Nowym będzie można odbierać alby dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.
7. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 14.30 do 15.30.
8. W piątek od godz. 9.00. odwiedziny chorych ze Spowiedzią i Komunią św.
9. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.30.
10. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 9.30.
11. Z uwagi na trwające rekolekcje Biuro Parafialne będzie czynne tylko w czwartek po wieczornej Mszy św.
12. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Marzenie Mleczak, Karolinie Szymańskiej, Sylwii Baranek, Katarzynie Szmańda.
13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” , „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”. W „Przewodniku Katolickim” można przeczytać m.in.: o poszukiwaniu nowego ładu gospodarczego, jako wyzwaniu dla Kościoła; o Józefie Franczaku, ostatnim z „Żołnierzy Wyklętych”; o „skrzynce na dzieci – czyli o tym jak koreański pastor ratuje porzucone noworodki.
14. W zakrystii można nabyć paschaliki Caritas na stół wielkanocny w cenie 7 zł.

P r o b o s z c z