Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu– 22.02.2015 r.

1. W minioną środę rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Najważniejszym celem tego czasu jest odkrycie potęgi miłości jaką Bóg każdego z nas obdarza – to doświadczenie da nam pragnienie i siłę, aby się nawracać.
2. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.30 (Drogę Krzyżową poprowadzą dzieci).
3. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 9.30.
4. Od poniedziałku do piątku będę przebywał poza parafią. W czasie mojej nieobecności zastępować mnie będą Ojcowie Oblaci z Obry. We wszelkich nagłych wypadkach proszę dzwonić do ks. Dziekana do Wolsztyna pod nr telefonu: 68 347 09 23 lub bezpośrednio do mnie: 601 38 11 60.
5. W tym tygodniu Biuro Parafialne będzie nieczynne.
6. Od najbliższej soboty tj. 28 lutego do środy 4 marca będą trwały w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. W sobotę i niedzielę nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. Od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 19.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Jacek Leśniewski, proboszcz parafii pw. Niepokalanego Serca NMP i św. Wawrzyńca w Zaniemyślu. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian!
7. W okresie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. Fundusze z tej daniny są przeznaczane na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, Dom Księży Emerytów, Muzeum, Katedrę oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. W tym roku od osoby danina wynosi 2,50 zł. Za dotychczas złożone ofiary na daninę oraz na potrzeby naszej Parafii serdeczne Bóg zapłać!
8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przed kościołem na potrzeby Papieskich Dzieł Misyjnych – „Ad Gentes”.
9. W czwartek 5 marca od godz. 16.30 do 17.30 na probostwie w Solcu Nowym będzie można odbierać alby dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.
    ● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Bernadecie Andrys, Wiesławie Koniecznej, Monice Maluśkiej, Halinie Kaczmarek;
    ● za ofiary zebrane na Caritas w środę popielcową. Zebraliśmy 91 zł i 70 gr.;
    ● za ofiary zebrane na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.568 zł i 40 gr. Bóg zapłać!
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” , „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”.W „Przewodniku Katolickim” można przeczytać m.in.: O pokusach, grzechu i rachunku sumienia – rozmowa z kapucynem o. Piotrem Śliwińskim; Skąd wziąć pieniądze na leczenie, gdy brak ich w budżecie NFZ?; Konwencja o przemocy – kogo rzeczywiście dotyczy i czyje interesy wspiera?
12. Ministranci rozprowadzają paschaliki Caritas na stół wielkanocny w cenie 7 zł.
13. Zmarła nasza parafianka śp. Weronika Joksch z ul. Wolsztyńskiej (przeżyła 68 lat). Msza św. pogrzebowa będzie odprawiona we wtorek 24 lutego o godz. 11.00 w kościele św. Józefa w Wolsztynie. Po Mszy św. o godz. 12.30 pogrzeb na cmentarzu przy ul. Lipowej w Wolsztynie. Módlmy się w jej intencji – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

P r o b o s z c z