OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXXII Niedzielę Zwykłą – 09.11.2014r.

1. Przeżywamy dzisiaj Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, a także VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności jest Syria, w której chrześcijanie byli obecni niemal od samego początku powstania chrześcijaństwa, a dzisiaj to jedno z najbardziej niebezpiecznych dla chrześcijan miejsc na Ziemi. Chcemy wspierać ich naszą modlitwą i materialnym darem, który złożyć będzie można do puszki przed kościołem w najbliższy wtorek. Akcję można także wesprzeć wysyłając SMS o treści RATUJE pod nr 72405 (koszt 2,46 zł). Więcej informacji na plakacie oraz w Internecie www.pkwp.org
2. Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem zbieramy ofiary na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
3. Wymiana tajemnic Żywego Różańca - dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30.
4. We wtorek Święto Niepodległości. Msza św. o godz. 9.30. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Świętej. Nie zapomnijmy w tym dniu wywiesić naszej narodowej flagi.
5. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: we wtorek św. Marcina z Tours, w środę św. Jozafata, w czwartek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych polskich męczenników.
6. Wymienianki za naszych zmarłych składać można jeszcze w tym tygodniu do koszyczka przy obrazie M. B. Częstochowskiej. Za tych zmarłych modlimy się w łączności z sobotnimi i niedzielnymi Mszami świętymi.
7. Spotkanie dla młodzieży, która chciałaby porozmawiać o wierze i Panu Bogu – w najbliższą środę o godz. 19.00 w salce na probostwie w Solcu Nowym. Zapraszam!
8. Obowiązkowa zbiórka ministrantów w czwartek o godz. 17.00.
9. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
10. Za tydzień w sobotę 15 listopada na sali sportowej Szkoły Podstawowej we Wroniawach ministranci z Wroniaw, Solca, Solca Nowego i Kębłowa rozegrają turniej piłki nożnej. Początek o godz. 10.00. Bardzo dziękuję panu Leszkowi Rubachowi za pomoc w zorganizowaniu tego sportowego wydarzenia.
11. Za tydzień III niedziela miesiąca, zatem ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele.
12. Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej  - w najbliższą niedzielę o godz. 9.30.
13. We wtorek 18 listopada odwiedzi naszą Wspólnotę Parafialną pielgrzymująca po Polsce kopia Krzyża Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Powitanie i adoracja krzyża o godz. 17.15. Serdecznie zapraszam Parafian do wspólnoty modlitwy przy tym wyjątkowym krzyżu. Szczególnie proszę o obecność młodzież, przygotowujących się do Bierzmowania i wszystkich młodych duchem.
14. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Arlecie Kaczmarek, Teresie Nowak, Halinie Pawłowskiej, Anieli Wieczorek, Ewie Matysiak.
15.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”. Ministranci rozprowadzają kalendarz na rok 2015, wydany przez Archiwum Archidiecezjalne. Cena 3 zł.
16. Cyprian Kamil Norwid pisał przed laty, że „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”. Jeśli naród nie dba o państwo, to je traci. Za tydzień kolejne w naszym życiu wybory do samorządów lokalnych. Zadbajmy o nasze Małe Ojczyzny i pójdźmy do wyborów.

P r o b o s z c z