OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XII Niedzielę Zwykłą 22.06.2014r.

1. Przed kościołem zbieramy dzisiaj ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych przez powódź na Bałkanach.
2. Dzisiaj po Mszy św. rozpocznie się nasz Festyn Parafialny. Rozpoczniemy go Musicalem pt. „Droga do Zmartwychwstania” w wykonaniu dzieci i młodzieży z parafii pw. Objawienia Pańskiego w Poznaniu (serdecznie witam ich we Wroniawach). W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na dalszą budowę parkingu przy zakrystii (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: weekendowy pobyt w Willi Puchatka w Karpaczu, rower, kuchenkę mikrofalową, aparat fotograficzny i wiele innych ciekawych nagród). Za przyniesione nagrody i placki serdecznie dziękuję.
3. W oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 19.00.
4. We wtorek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Po mszy św. procesja wokół kościoła. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
6. Nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy św., w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.
7. Za tydzień w niedzielę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Świętej.
8. Dzieci i młodzież wyjeżdżający na Dolny Śląsk zbiorą się przy kościele w niedzielę 29 czerwca o godz. 14.15.
  ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Grażynie Woźnej, Urszuli Sapa, Joannie Kaźmierczak, Annie Jankowiak, Marii Piskorskiej;
  ● dziękuję także za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszego kościoła. Zebraliśmy 2.782 zł;
  ● bardzo dziękuję wszystkim parafianom za piękne świadectwo wiary dane przez udział w Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję za wysiłek włożony w przygotowanie ołtarzy. Dziękuję wszystkim dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich rodzicom; przynoszącym kwiatki dla dziewczynek; paniom, które czuwały nad porządkiem wśród dzieci podczas procesji; niosącym sztandary i feretrony; strażakom i ministrantom oraz chórowi.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny”.
11. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
  ● Dominik Pentek z par. pw. św. Bartłomieja w Kębłowie i
       Magdalena Tomiak z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach (zapowiedź I),
  ● Karol Hoffmann z par. pw. NS Pana Jezusa w Grodzisku Wlkp. i
      Dominika Bednarczyk z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach (zapowiedź I)
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.

P r o b o s z c z