OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 08.06.2014r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej Parafii gościmy kleryka z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Razem z nim modlimy się o święte powołania do kapłaństwa, także z naszej Parafii. Kleryk przed kościołem zbierał będzie ofiary na potrzeby Seminarium.
2. W kościele Bożego Ciała w Poznaniu odbędzie się dzisiaj uroczysta promocja nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Wśród promowanych znajdzie się także nasz parafianin – pan Antoni Nowicki, który odtąd będzie mógł pełnić tę posługę w naszej parafii. Transmisja Mszy św. z tej uroczystości w TV Polonia o godz. 13.00. Więcej informacji na temat szafarzy można odnaleźć w Internecie na stronie www.szafarze.archpoznan.pl
3. Nabożeństwa czerwcowe zawsze po Mszy św., a w niedzielę po Mszy o godz. 9.30.
4. W poniedziałek II Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msza św. we Wroniawach o godz. 19.00.
5. We wtorek wspomnienie bł. Bogumiła; w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
6. Zbiórka ministrantów w czwartek o godz. 17.30.
7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
8. Również za tydzień trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka przeznaczona będzie na dalsze potrzebne prace przy naszej świątyni.
9. 22 czerwca odbędzie się Festyn Parafialny przy naszym kościele. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 12.30. Po Mszy św. musical w wykonaniu dzieci i młodzieży z Parafii pw. Objawienia Pańskiego z Poznania, a po nim wiele atrakcji i wspólna zabawa przy kościele. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na dalszą budowę parkingu przy zakrystii (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody).
10. Dzisiaj ostatni dzień zgłaszania dzieci i młodzieży na wakacyjny wyjazd na Dolny Śląsk - od 29 czerwca do 4 lipca 2014r.
11. W czwartek 19 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. o godz. 9.00, a po niej procesja (z kościoła ul. Górną od początku do końca i powrót ulicą Polną). Bardzo proszę o ustawienie ołtarzy:
     ● przy posesji Państwa Sapa – mieszkańców ul. Słonecznej (numery parzyste 18-28),
     ● przy posesji Państwa Barskich (numery parzyste 30-38),
     ● przy posesji Państwa Wieczorków (numery nieparzyste 1-15),
     ● przy posesji Państwa Antkowiaków (numery parzyste 17-29).
12. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Barbarze i Ani Barszczewskim, Lidii Wróblewskiej, a także za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Zebraliśmy 137 zł i 80 gr.
13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny”.
14. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
  ● Ryszard Reimann z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i
       Daria Wróbel z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym (zapowiedź I),
  ● Marcin Olszewski z par. pw. św. Bartłomieja w Kębłowie i
      Agata Młynkowiak z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach (zapowiedź I)
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
15.  Związek Międzygminny Obra organizuje oprócz przewidzianych wcześniej, dodatkowe wywozy tworzyw sztucznych w terminach: 11.06, 30.07, 27.08.

P r o b o s z c z