OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Wielkanocną - 04.05.2014r.

1.
Nabożeństwa majowe odprawiamy zawsze po Mszy św., a w poniedziałki i środy o godz. 19.00. Zachęcam do przynoszenia książeczek do nabożeństwa, co bardzo pomoże we wspólnym śpiewie litanii i pieśni. W związku z nabożeństwami majowymi, koronkę do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju odmawiamy w piątki o godz. 18.45.
2. We wtorek przypada święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, a w czwartek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona naszej Ojczyzny.
3. Spotkanie modlitewno-formacyjne dla wszystkich członków Żywego Różańca odbędzie się 17 maja 2014 r. o godz. 11.00 w sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu. W programie nabożeństwo różańcowe i Msza św. z kazaniem oraz komunikaty (ok. 2 godz.). Proszę zabrać sztandary związane z Żywym Różańcem. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym. Cena ok. 15 zł.
4. Od 29 czerwca do 4 lipca 2014r. organizowany jest parafialny wyjazd na Dolny Śląsk, w Góry Sowie do Zagórza Śląskiego (okolice Świdnicy i Wałbrzycha). W programie wspólna modlitwa, zwiedzanie i zabawa. Jest to propozycja dla dzieci od II klasy Szkoły Podstawowej oraz dla młodzieży. Cena 450 zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszam!
- za posprzątanie kościoła i za ofiary pieniężne: Annie Piosik, Anieli Rozynek, Anieli Piskorskiej, Marii Bździak.
- dziękuję także za ofiary zbierane przez wspólnotę Żywego Różańca na nowe meble do zakrystii
- za ofiary zebrane na potrzeby Archidiecezjalnej Caritas. Zebraliśmy 142 zł i 20 gr.
- za składaną daninę diecezjalną. Bóg zapłać za wszelkie dobro!
6. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
  Filip Przybyła z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i
  Joanna Smolarek z par. pw. św. Jadwigi Śląskiej w Wilkowie Polskim (zapowiedź II)
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny”.

P r o b o s z c z