OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - 20.04.2014r.

Jezus zwyciężył całe zło tego świata! Przyjął śmierć na krzyżu zadaną przez nasze grzechy i nie przestał nas kochać. Zmartwychwstał do nowego życia, abyśmy stali się nowymi ludźmi – wolnymi od przewrotności, oddanymi Bogu i ludziom, szczęśliwymi dziećmi Jedynego Boga.
Życzę Wam, Drodzy Parafianie i Goście, pewności wiary, że nie jesteście w swoim życiu sami, że Bóg jest potężniejszy niż Wasze troski i niepowodzenia. Życzę Wam, aby bliskość Jezusa Zmartwychwstałego napełniała Was pokojem i radością.
„Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?!”

ks. Proboszcz

1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Msza Święta o godz. 9.30. W Wielkanoc przypada III Niedziela miesiąca, zatem ofiary zebrane tego dnia będą przeznaczone na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele!
2. W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny – Nowennę oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówimy przed Mszą św. o godz. 9.30 (czyli ok. godz. 9.15), we wtorek, środę, czwartek o godz. 18.15, w piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 19.00.
3. W Poniedziałek Wielkanocny, II Święto Zmartwychwstania Pańskiego - Msza św. o godz. 9.30. Przed kościołem zbiórka ofiar na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Cały rozpoczynający się tydzień ma rangę Uroczystości Zmartwychwstania – stąd  najbliższy piątek nie jest dniem postnym.
4. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i udekorowaniu świątyni na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne. Dziękuję Ministrantom oraz chórowi i panu organiście za przygotowanie i ubogacenie Liturgii. Wszystkim za wszelkie dobro uczynione dla naszej Wspólnoty Parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.
5. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się we wtorek 22 kwietnia o godz. 19.15 w zakrystii.
6. Pierwsza Spowiedź Święta dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 26 kwietnia o godz. 11.00 w kościele. Serdecznie zapraszam dzieci komunijne wraz z rodzicami.
7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, imieniny naszej Parafii. Uroczysta suma odpustowa połączona z wniesieniem do naszej świątyni relikwii św. Jana Pawła II o godz. 15.00 (z racji kanonizacji Jana Pawła II nie będzie tego dnia Mszy św. o godz. 9.30). Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. prałat Czesław Grzelak, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Poznaniu. Po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem. Proszę o przygotowanie baldachimu i feretronów. Dziewczynki proszę w czasie procesji o sypanie kwiatków przed Panem Jezusem.
8. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna w kościele 70 Tydzień Miłosierdzia. Przeżywać go będziemy pod hasłem: „Święty Jan Paweł II – Apostoł Miłosierdzia”. Tego dnia przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.  Bardzo proszę aby dzieci przyniosły na Mszę odpustową skarbonki Caritas.
- wszystkim, którzy uczestniczyli w przedświątecznym sprzątaniu naszego kościoła i za ofiary pieniężne: Teresie Piskorskiej, Donacie Rozynek, Bożenie Kurpisz, Hannie Piosik, Bernadetcie Kaczmarek, Hannie Rozynek, Krystynie Antkowiak, Alinie Kaczmarek, Marii Antkowiak, Anna Nowicka,
- p. Lidii Kaminiarczyk i Katarzynie Mencel za przygotowanie Grobu Pańskiego,
- dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz za składaną daninę diecezjalną.
10. W przeddzień kanonizacji Jana Pawła II tj. w sobotę 26 kwietnia, organizowana jest ewangelizacja na rynku wolsztyńskim. Przewidziane są: modlitwa, koncert ewangelizacyjny, pantomimy i świadectwa. Rozpoczęcie o godz. 14.00, a zakończenie o 18.00. Następnie o godz. 20.00 koncert papieski.
11. W miniony czwartek zmarła nasza parafianka śp. Czesława Szmańda z ul. Nowej (przeżyła 89 lat). Msza św. pogrzebowa w naszym kościele odbędzie się we wtorek 22 kwietnia o godz. 12.00. Pogrzeb na cmentarzu w Wolsztynie o godz. 13.00. Różaniec św. w intencji zmarłej odmawiać będziemy w I i II Święto Zmartwychwstania o godz. 18.00, we wtorek o godz. 11.30. Módlmy się w jej intencji – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” (z książką – pamiątką kanonizacji Jana Pawła II w cenie 9, 90 zł), „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnik Katolicki” (z książką dla dzieci o Janie Pawle II w cenie 7zł), „Mały Gość Niedzielny”.

P r o b o s z c z