OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na I Niedzielę Wielkiego Postu - 09.03.2014r.

1. W czwartek 13 marca przypada I rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.
2. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00. Zapraszam serdecznie, także dzieci i młodzież. Także w piątek po Mszy św. o godz. 19.00 - Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można wrzucać do koszyczka na stoliku pod chórem.
3. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 9.30.
4. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka przeznaczona będzie na dalsze prace przy kościele.
5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przed kościołem na potrzeby Papieskich Dzieł Misyjnych – „Ad Gentes”.
6. Od najbliższej soboty tj. 15 marca do środy 19 marca będą trwały w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Przeżywać je będziemy pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. W sobotę i niedzielę nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. Od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 19.00. Dodatkowo spotkanie dla rodziców dzieci szkolnych w poniedziałek bezpośrednio po Mszy św. Spotkanie dla młodzieży we wtorek po Mszy św. Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Jański. Na to wydarzenie już dzisiaj zapraszam wszystkich Parafian!
7. W okresie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. W tym roku od osoby danina wynosi 1,80 zł. Dodatkowo jesteśmy zobowiązani, o czym zapomniałem, do jednorazowej wpłaty na tzw. Braterską Opiekę Kapłańską tzn. na utrzymanie Domu Księży Emerytów – tj. 0,70 zł od osoby. W całości danina wynosi 2,50 zł od osoby. Za dotychczas złożone ofiary na daninę oraz na potrzeby naszej Parafii serdeczne Bóg zapłać!
8. Zapowiedzi przedślubne – mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
Robert Barzowski, par. pw. św. Maksymiliana Kolbe w Gdyni
Natalia Sapa, par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach
zapowiedź I
Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
- za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Sylwii Laufer, Monice Maluśkiej, Alinie Skorupińskiej, Ewie Kazaneckiej.
- za ofiary złożone w Środę Popielcową na Caritas Archidiecezjalną. Zebraliśmy 89 zł.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Miłujcie się”.

P r o b o s z c z