OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Adwentu – 15.12.2013r.

1. W ubiegłą niedzielę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 121 zł i 34 gr. Bóg zapłać ofiarodawcom!
2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, składka  przeznaczona jest na trwające prace przy naszym kościele. Obecnie zakończyliśmy remont zakrystii, w której zostały wstawione dwa nowe okna. Dziękuję także za ofiarowanie 5 nowych okien do budynku przy zakrystii.
3. Zapraszam Parafian do uczestnictwa w Mszach Roratnich – ku czci Najświętszej Maryi Panny: we wtorek i czwartek o godz. 18.30, w piątek o godz. 19.00.
4. W piątek po wieczornej Mszy św. Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Do koszyczka pod chórem można przed Mszą św. składać podziękowania i prośby do Jezusa Miłosiernego.
5. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Joannie Frąckowiak i Lidii Szlafka.
6. W związku z remontem zakrystii i porządkami przedświątecznymi bardzo proszę o pomoc w sprzątaniu, które odbędzie się w środę o godz. 15.00.
7. SPOWIEDŹ ADWENTOWA w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów, odbędzie się w najbliższy wtorek 17 grudnia:
- przed południem od godz. 10.00-11.00
- po południu od godz. 16.00-17.30
Bardzo proszę aby jak najwięcej osób skorzystało z tej możliwości spowiedzi i nie odkładało jej na ostatnie chwile przed Świętami, ponieważ do soboty włącznie będę pomagał w spowiadaniu w parafiach dekanatu wolsztyńskiego i w związku z tym, na Msze św. będę przyjeżdżał krótko przed ich rozpoczęciem.
8. Msza św. pasterska w Wigilię Bożego Narodzenia będzie odprawiona w naszym kościele o godz. 21.00, a nie o 22.00 jak to bywało wcześniej.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Mały Przewodnik Katolicki” oraz nowy numer „Miłujcie się”.
10. W zakrystii można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 6 zł, duża – 12 zł. Są także do nabycia opłatki wigilijne.
11. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Edmunda Makowskiego ul. Polnej (przeżył 50 lat). Módlmy się w jego intencji – „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …”

P r o b o s z c z