OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXXII Niedzielę Zwykłą – 10.11.2013r.

1. Przeżywamy dzisiaj V Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności jest Nigeria, najludniejszy kraj Afryki, w którym żyje blisko 80 mln chrześcijan. Tak liczna wspólnota doświadcza prześladowań i składa świadectwo wiary, aż do przelania krwi. Chcemy wspierać ich naszą modlitwą i materialnym darem, aby w trudnej sytuacji doświadczyli solidarności w wierze i miłości. W związku z tym dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Nigerię, a nie jak zapowiadałem wcześniej na Seminarium. Akcję można także wesprzeć wysyłając SMS o treści RATUJE pod nr 72405 (koszt 2,46 zł). Więcej informacji na plakacie oraz w Internecie www.pkwp.org

2. W związku z tym film poświęcony chrześcijanom w Nigerii będzie można obejrzeć w naszym kościele w najbliższy czwartek zaraz po Mszy św., czyli ok godz. 19.00. Serdecznie zapraszam wszystkich, a zwłaszcza młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
3. W poniedziałek przypada Święto Niepodległości. Msza św. o godz. 9.30. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Świętej. Nie zapomnijmy w tym dniu wywiesić naszej narodowej flagi.
4. W tym tygodniu przypadają wspomnienie: w poniedziałek św. Marcina z Tours, we wtorek św. Jozafata, w środę św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych polskich męczenników.
5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 wymiana tajemnic Żywego Różańca.
6. W listopadowe dni w szczególny sposób pamiętamy o naszych drogich zmarłych. Modlimy za nich w łączności z sobotnimi i niedzielnymi Mszami świętymi w wymieniankach. Można je składać do koszyczka umieszczonego przy obrazie M. B. Częstochowskiej.
7. Zbiórka ministrantów i kandydatów w czwartek o godz. 17.30.
8. W piątek po wieczornej Mszy św. Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po modlitwie będzie możliwość ucałowania relikwii św. siostry Faustyny. Do koszyczka pod chórem można przed Mszą św. składać podziękowania i prośby do Jezusa Miłosiernego.
9. Za tydzień III niedziela miesiąca, zatem ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na trwające prace przy naszym kościele. Obecnie remontujemy zakrystię, ze względu na to, iż w ubiegłą niedzielę odpadła część tynku z mocno popękanego sufitu. Przy tej okazji bardzo dziękuję za wykonane już prace przy budowie kanalizacji deszczowej. Szczególnie dziękuję za zaangażowanie Radzie ekonomicznej oraz Karolowi Mielcarkowi, Andrzejowi Pawłowskiemu i Tomaszowi Kliks – za wykonane prace, użyczenie sprzętu i transport oraz wszystkim, którzy pomagali.
10. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Wiolecie Nowak, Kindze Nowak, Halinie Rogozińskiej, Małgorzacie Szaranek.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” oraz „Mały Przewodnik Katolicki”. Jest także nowy numer „Miłujcie się”.
12. Ministranci rozprowadzają kalendarz na rok 2014, wydany przez Archiwum Archidiecezjalne. Cena 3 zł.

P r o b o s z c z